Panorāma

Pie maskām tik drīz neatgriezīsimies

Panorāma

Panorāma

"Attīstībai/Par!" nosauc sarakstu līderus Saeimas vēlēšanās

«Attīstībai/Par!» Saeimas vēlēšanās Rīgas saraksta līdere būs Golubeva, Vidzemē – Pabriks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta līdere 14. Saeimas vēlēšanās būs Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja, partijas “Kustība Par!” un apvienības “Attīstībai/Par!” valdes locekle Marija Golubeva.

"Mēs nenosauksim pagaidām savu premjera kandidātu, to mēs atliksim uz 4. augustu. Bet šodien mēs, protams, stādām priekšā gan saraksta līderus, gan saraksta dalībniekus. Un mums Rīgas saraksts, manuprāt, ir diezgan iespaidīgs. Jā, es ceru pretendēt uz vietu Ministru kabinetā," norāda Marija Golubeva.

Ar otro numuru Rīgas sarakstā vēlēšanās startēs veselības ministrs, partijas “Kustība Par!” vadītājs un apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Kopumā "Attīstībai/Par!" Rīgas apgabala vēlēšanu sarakstā iekļauti 39 kandidāti, starp kuriem ir arī Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītāja Vita Anda Tērauda, Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas deputāts Mārtiņš Šteins, Saeimas deputāte, partijas “Kustība Par!” valdes locekle Inese Voika, Saeimas deputāte Krista Baumane, partijas “Kustība Par!” izpilddirektors un valdes loceklis Miks Celmiņš, Rīgas domes deputāts Ivars Drulle, kā arī sabiedrībā pazīstamais gastroenterologs Anatolijs Danilāns u.c. kandidāti. Danilāns sarakstā iekļauts kā pēdējais.

Partiju apvienības saraksta priekšgalā Vidzemē būs aizsardzības ministrs Artis Pabriks, ar otro numuru startēs Valsts prezidenta padomniece Ieva Ilvesa, bet trešais būs Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs, ārsts Andris Skride.

Lai gan Ministru prezidenta amata kandidātu apvienība vēl nenosauc, neoficiāli izskan tieši Pabrika vārds.

"Es domāju, ka mēs sagaidīsim. Ja būs tāda nominācija, tad arī izlemsim. Kas attiecas uz amatiem un pozīcijām, pašreizējais premjers nāca no pašas mazākās partijas. Tā kā es domāju, ka jebkuram koalīcijas dalībniekam pēc nākamajām vēlēšanām būs tāda iespēja," saka Pabriks.

Zemgales apgabala saraksta līderis Saeimas vēlēšanās būs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs. Ar otro numuru startēs Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis, ar trešo – Rīgas domes deputāte Anete Jēkabsone-Žogota.

Zemgalē kandidēs arī no Krievijas aizbēgušais latviešu aktieris Andris Lielais, kurš iepriekš piedalījies Krievijas propagandas šovos.

"Es domāju, tas tieši palīdzēs partijas reputācijai. Tāpēc, ka tas pierāda, ka arī viens ir cīnītājs kaujas laukā, ka latvieši var būt taisni, var pastāvēt par sevi. To es esmu pierādījis pēdējos septiņus gadus, aizstāvot Eiropas Savienības un Latvijas vērtības," norāda Lielais.

Kurzemes vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru Saeimas vēlēšanās kandidēs iekšlietu ministrs, ģenerālis Kristaps Eklons, ar otro – Liepājas domes opozīcijas deputāte, muzikoloģe Dace Bluķe, ar trešo – žurnālists un mediju pētnieks Ainārs Dimants.

Latgales apgabalā AP startēs kopā ar Latgales partiju. Saraksta priekšgalā būs Saeimas deputāts Juris Pūce. Kā otrais Saeimas vēlēšanās kandidēs Daugavpils domes deputāts Jānis Lāčplēsis, kā trešā – Saeimas deputāte Janīna Kursīte. 

"Mums nav jāaplūko Latgale kā kaut kāda bedre, no kuras ir kādam jārāpjas ārā. Latgale ir attīstības reģions. Tas ir reģions, kurā rūpniecībā ir nodarbināts lielāks cilvēku īpatsvars, kā jebkurā citā reģionā Latvijā. Tas ir reģions, kurā ir cilvēki, kuri ir gatavi strādāt eksportējošos uzņēmumos," konferencē uzsvēra Pūce.

Par galveno prioritāti apvienība izvirza drošību, teikts AP izplatītajā paziņojumā pēc šodien notikušās priekšvēlēšanu konferences “Droši kopā!”. Kā prioritātes izceltas – pretgaisa aizsardzība, valsts aizsardzības dienests, aizsardzības ražotnes un uzņēmumi Latvijā, efektīva civilā aizsardzība, krīzes vadības centrs valdībā, iekšējās drošības akadēmija, pretkorupcijas pasākumi un pienācīgi nodrošināti dienesti.

Svarīga loma AP 14. Saeimas priekšvēlēšanu programmā ieņem arī enerģētiskā drošība. "Trijos gados uzbūvēsim 1000 megavatus vēja, saules, koksnes un zemes enerģijas jaudas, kas aizstās gāzi un naftu," sola AP.

Jaunākie partiju reitingi jūnijā rāda, ka par “Attīstībai/Par!” balsi gatavi atdot 5,7% aptaujāto respondentu. 

14. Saeimas vēlēšanas paredzētas šī gada oktobra sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti