Panorāma

Baltijas valstis saņēmušas Vestfālenes miera balvu

Panorāma

Arī D.Trampa atbalstītāji iziet Londodas ielās

«Attīstībai/Par!» izvirza A.Pabriku premjera amatam

«Attīstībai/Par» premjera amata kandidāts būs Artis Pabriks (precizēts)

Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" Ministru prezidenta amata kandidāts būs Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, apvienības konferencē paziņoja apvienības līderis Daniels Pavļuts.

Pavļuts uzsvēra, ka apvienība meklēja tādu premjera amata kandidātu, kurš vienos un stiprinās gan partiju apvienību, gan visu Latvijas sabiedrību, kurš varēs būvēt tiltu pāri etniskām, sociālām un ideju plaisām, kurš iemantojis Latvijas sabiedrības uzticēšanos ar saviem darbiem.

Pavļuts uzsvēra, ka lēmums par Pabrika izvirzīšanu bija vienbalsīgs.  

“Mēs sagaidām, ka Pabriks būs neuzveicams pirmsvēlēšanu debatēs! Un nepagurstošs tiekoties ar vēlētājiem!” sacīja Pavļuts.

Pabriks uzrunā konferencē sacīja, ka partiju apvienība iestājas par liberālām un demokrātiskām vērtībām, lai gan dažās Latvijas sabiedrības daļās vārds “liberāls” uzņemts kā latviskumam svešs, bet liberālā demokrātija ir tās vērtības, uz kurām uzbūvēta visa Eiropas civilizācija un kuras “dažs labs pašlaik cenšas apdraudēt aiz nezināšanas vai bailēm”.

Bet mums jāsaprot, ka neviens cits modelis neļaus Latvijai pastāvēt kā neatkarīgai un brīvai valstij, uzsvēra Pabriks.

Pabriks arī sacīja, ka Latvija vienmēr bija multietniska valsts, un Latvijā mazākumtautībām un citiem mazākumiem garantētas klasiskās tiesības, ko garantē liberālā demokrātija.  

Viņš uzsvēra, ka “mums jāiestājas par divām svarīgām vērtībām liberālajā demokrātijas politikā – taisnīgums un brīvība”. Savukārt valdības prioritātes būs veselība un izglītība, paziņoja Pabriks.

“Attīstībai/Par!” programmas prioritātes būs visiem pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe, kur ārsti un medmāsas saņem atbilstošu atalgojumu; konkurētspējīga izglītība, kur skolotāja profesija ir prestiža un atbilstoši atalgota, un moderna, taisnīga ekonomika, teikts apvienības paziņojumā medijiem.

Pabriks arī sacīja, ka partiju apvienībā nesadarbosies ar “Saskaņu” vai Tatjanas Ždanokas Latvijas Krievu savienību, un tā ir fundamentālā lieta, par kuru nav nepieciešams parakstīt kaut kādus papīrus.

Pabriks: Par valdības prioritātēmElla Semjonova

  „Viena no galvenajām lietām, kas mums stāv priekšā un kas mums ir jāizdara tad, kad mēs būsim valdībā, jo mēs būsim valdībā, es tam ticu, ir tas, ka mums ir jāiestājas par tām klasiskajām demokrātiskām vērtībām, uz kurām Latvijas valsts tika dibināta. Mēs esam gatavi mēģināt pārvarēt un mēs pārvarēsim sociālās, ekonomiskās un arī etniskās sašķeltības formas. Mēs mēģināsim pateikt, ka tādas partijas, kā „Saskaņa” vai Ždanokas un Mamikina bloks nepārstāv krievu intereses, viņi pārstāv tās intereses, kas velk Latviju austrumu virzienā,”  sacīja Pabriks.

  “Mēs neesam tie, kas kritizē tikai sēžot ar popkornu vai kaut ko citu, graužot to un skatoties televīzijas ziņas un sakot, ka viss ir slikti. Mēs esam tie, kas ir gatavi piecelties paši, iet un kaut ko darīt,” uzsvēra Pabriks.   

  Precizējums

  Precizēts saraksta līderis Vidzemē.

  Konferencē nosaukti arī sarakstu līderi gaidāmajās vēlēšanās. Partiju apvienības “Attīstībai/Par” Rīgas saraksta līderis būs apvienības līderis Pavļuts, Kurzemē saraksta līderis būs apvienības līdzpriekšsēdētājs, partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce, Zemgalē saraksta līdere būs bijusī Saeimas deputāte no “Vienotības” Ilze Viņķele, pirmais numurs Vidzemē pirmais numurs būs Pabriks, bet ar otro numuru startēs Reto slimību speciālistu asociācijas vadītājs, kardiologs Andris Skride,  bet Latgalē pirmais numurs būs Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars.

  SKDS veiktajā jaunākajā aptaujā jūnijā tā saukto labējo partiju spektrā “Attīstībai/Par” bija straujākais kāpums (par 1,7%) Un ar 4,7% tā ierindojās 4. vietā. “Saskaņai” - 21% aptaujāto atbalsts, Zaļo un Zemnieku savienībai - 14,4%, Nacionālajai apvienībai - 6,1%, “KPV LV” - 4,4%, “Jaunajai Vienotībai”  - 2,7% .

  KONTEKSTS:

  Politisko partiju apvienība "Attīstībai/Par!", kurā apvienojušās partijas "Kustība "Par!"",  "Latvijas attīstībai" un "Izaugsme", oficiāli reģistrēta 20.aprīlī.

  "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts solīja piedāvāt "taisnīgu politiku, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu pieejama un apmaksāta veselības aprūpe, moderna izglītība un garantēta pamatpensija".

  "Kustība "Par!"" savā pirmajā partijas kongresā marta beigās nolēma vēlēšanās startēt kopīgi ar partijām "Latvijas attīstībai" un "Izaugsme".

  Savukārt no "Vienotības" ievēlētais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks 3.jūnijā paziņoja, ka nolēmis aiziet no partijas, lai pievienotos partiju apvienībai "Attīstībai/Par!".

  13.Saeimas vēlēšanas notiks šā gada 6.oktobrī.

  2 komentāri
  Gunārs Žideņš
  Urā! Attīstībai Par zagli Pabriku, kurš mēģināja veselam pagastam Latvijā nozagt zemi, kad tas neizdevās aizlaidās uz Briseli
  Ģirts Trekters Trekters
  Paldies Pabrika kungam par piekrišanu kandidēt tieši no šīs partijas! Tagad vēlētājiem būs vel vieglāk izvēlēties NEBALSOT par šo partiju! Vai tad iešām, jūs nesaprotat, ka cilvēkiem derdzas šie vecie politiķi. 100% šīs partijas rindās ir daudzi spējīgi un jauni censoņi kuru nonākšana vadībā sniegtu partijai neskaitāmas reizes labākus rezultātus. Bet nu, jā partijas stratēģi jau zin labāk! Vai arī tomēr ir iedomīgi neprašas, kas domā ka nauda visu atrisinās? PS Velreiz paldies Pabrikam!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti