«Attīstībai/Par!» piedalīsies Kariņa valdībā; amatiem virza Pabriku, Pūci un Viņķeli

Apvienības "Attīstībai/Par!" pārstāvju sapulce otrdien, 18.decembrī, vakarā nolēma, ka apvienība piedalīsies "Jaunās Vienotības" premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa veidotā valdībā, un izvirzīja ministru kandidātus darbam tajā. Apvienība aizsardzības ministra amatam izvirza Arti Pabriku, vides un reģionālās attīstības ministram – Juri Pūci un veselības ministres amatam – Ilzi Viņķeli.

"Jaunās Vienotības" piedāvātais atbildības jomu sadalījums:

• "Jaunā Vienotība": premjers, ārlietas un finanses

• "Attīstībai/Par!": vides aizsardzība un reģionālā attīstība, veselība un aizsardzība

• Jaunā konservatīvā partija: satiksme, izglītība un zinātne, tieslietas

• "KPV LV": iekšlietas, ekonomika un labklājība

• Nacionālā apvienība: kultūra, zemkopība un īpašu uzdevumu ministrs demogrāfijas jautājumos

Apvienības līdzpriekšsēdētājs Pūce uzsvēra, ka Pabrika pieredze Latvijā un Eiropā, ārlietu un aizsardzības ministra amatos ir labs pamats, lai uzņemtos aizsardzības ministra darbu, būtu par Ministru prezidenta biedru un sekmīgi ieviestu visaptverošās aizsardzības sistēmu Latvijā, koordinējot dažādu resoru darbu un sadarbību starp publisko un privāto sektoru.

 

Pūces prioritāte Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadībā būs nodrošināt, lai Latvijā līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām būtu lielāki un spēcīgāki novadi un moderna aprites ekonomika. Savukārt Viņķele sola nodrošināt reformas veselības aprūpes sistēmā, lai tā būtu pieejama visiem un sabiedrībā mazinātos nevienlīdzība.

Apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts uzskata, ka Pabriks, Pūce un Viņķele "veidos rīcībspējīgu un profesionālu "Attīstībai/Par!" komandu jaunajā valdībā".

KONTEKSTS:

Pašlaik valdību mēģina izveidot Saeimā vismazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Krišjānis Kariņš, kurš nav oficiāli aicināts veidot valdību. Kariņa kā iespējamā premjera vārds publiski izskanēja 11.decembrī, pēc tam, kad izveidot valdību neizdevās ne Valsts prezidenta nominētajam Jaunās konservatīvās partijas līderim Jānim Bordānam, ne Aldim Gobzemam no “KPV LV”.

Kariņš pirmdien, 17.decembrī, piedāvāja veidot piecu partiju koalīciju, ārpus tās atstājot Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un "Saskaņu", un ministrijas dalot pēc tā sauktā paritātes principa jeb katrai partijai vienādu skaitu. Apstiprināšanas gadījumā Kariņa valdībai Saeimā būtu 66 balsis.

Partijas kopumā ar atbildības jomu sadalījumu ir apmierinātas. Par valdības veidošanas gaitu partijas turpinās spriest trešdien, 19. decembrī, kad Kariņš atgriezīsies no pamatdarba Eiropas Parlamentā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti