«Attīstībai/Par!» par premjera amata kandidātu izvirza Pabriku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” par premjera amata kandidātu uz 14. Saeimas vēlēšanām izvirzījusi tagadējo aizsardzības ministru Arti Pabriku, informēja apvienībā. 

“Attīstībai/Par!” norādīja, ka nākamā Latvijas premjerministra galvenais uzdevums ir drošība un krīzes vadība, tāpēc apvienība par premjera amata kandidātu izraudzījusies “valstsvīru ar vislielāko darba pieredzi valdībā un Eiropā”.

Pabriks ir apvienības pieredzējušākais ministrs. Kā Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības un ārlietu ministrs viņš valdībā ir strādājis jau 10 gadus. Viņam ir starptautiskās drošības sadarbības un Eiropas Parlamenta darba pieredze. 

Savukārt par otro premjera amata kandidāti ir apstiprināta bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva, kas ir arī apvienības Rīgas saraksta līdere gaidāmajām vēlēšanām. Apvienība "pozitīvi novērtē Golubevas sniegumu un izvirza viņu tālākam darbam valdībā, īstenojot pilsoniskas nācijas, drošas sabiedrības un cilvēktiesību vērtības".

“Attīstībai/Par!” norādīja, ka Pabriks un Golubeva cieši sadarbosies gan vēlēšanu kampaņā, gan nākamajā valdībā.

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" gaidāmajām Saeimas vēlēšanām kā pirmā Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza deputātu kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu.

KONTEKSTS:

Otrdien, 2. augustā, noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām, un kopumā reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā pretendē 1832 deputātu kandidāti. Taču 12 no esošajiem parlamentāriešiem vēlēšanās nestartēs.

14. Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī. Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē.

Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti