«Attīstībai/Par!» nenoraida iespēju strādāt citas partijas premjera vadībā

Partiju apvienība „Attīstībai/Par!” nenoraida iespēju strādāt arī cita premjera vadībā, ja vien sarunu process ir koleģiāls un tiek ievērotas gan budžeta iespējas, gan arī demokrātiskas vērtības, Latvijas Radio pauda „Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Jaunajā simtgadē Latvija ieies bez jaunas valdības. Šobrīd politiskās partijas turpina neformālas pārrunas par nākamo iespējamo koalīciju. Pēc valsts svētkiem Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinās uz tikšanos „KPV LV” līderi Aldi Gobzemu un apvienības „Attīstībai/Par!” pārstāvi Arti Pabriku.

„Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels PavļutsElla Semjonova

  Pavļuts Latvijas Radio atzina, ka Pabrika kandidatūra Ministru prezidenta amatam nav noraidīta, lai arī tās apspriešana šobrīd nav aktuāla. “Šajā situācijā, kurā ir novilktas “sarkanās līnijas”, uzskatām, ka Pabrika kunga kandidatūras apspriešana nav aktuāla. Pirms virzīties tālāk, mums jārunā ar partijām, jāapsēžas pie viena galda un jāsaprot, kādas ir iespējas, kāds ir iespējamais atbalsts, un tad jāvirzās tālāk,” sacīja Pavļuts.

  Komentējot “KPV LV” valdības deklarācijas projektu, “Attīstībai/Par!” pauda, ka tas līdz šim “nav bijis aktīvā darba apritē”, bet partija tajā iedziļināsies. “Šobrīd gan Gobzema kandidatūra nav nosaukta, līdz ar ko nav bijis pamata tam dziļāk pievērsties, bet mēs to noteikti izdarīsim,” sacīja Pavļuts.

  Viņaprāt, turpinot valdības veidošanas sarunas, tajās būtiski ievērot prezidenta prasību par “fiskāli atbildīgu pieeju”, kā arī to, lai sarunās piedalītos vismaz piecas partijas.

  Savukārt runām par kādas citas kandidatūras apspriešanu vai ārkārtas parlamenta vēlēšanām, viņaprāt, šobrīd nav politisku priekšnoteikumu, jo arī esošā Saeima var vienoties par valdības aprisēm.

  KONTEKSTS:

  14. novembrī izjuka valdības veidošanas sarunas, ko vadīja Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija), un trīs partijas – "Attīstībai/Par!", Nacionālā apvienība un "Jaunā Vienotība" – aicināja Valsts prezidentu Raimondu Vējoni izvirzīt citu kandidātu premjera amatam. Sarunas nonāca strupceļā, jo politiķi secināja, ka JKP iecerētajiem valdības darbiem naudas budžetā nav, lai arī pirms tam partijas spēja vienoties par astoņām valdības darbības prioritātēm.  

  Prezidents nolēma atsaukt Bordāna nomināciju un pēc valsts svētkiem tikties ar Aldi Gobzemu (“KPV LV”) un Arti Pabriku ("Attīstībai/Par!").

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti