Panorāma

Latvijas ukraiņi nobalso par V. Zelenski

Panorāma

Aug politiķu interese par LTV valdes konkursu

«Attīstībai/Par!» atbalstīs E. Levitu

«Attīstībai/Par!» atbalstīs Levitu Valsts prezidenta amatam

Koalīcijas partija “Attīstībai/Par!” atbalstīs Eiropas Savienības Tiesas tiesneša  Egila Levita kandidatūru Valsts prezidenta amatam, otrdien, 2. aprīlī, nolēma partija.

Līdz 15. aprīlim valdību veidojošās partijas iecerējušas vienoties par nākamo Valsts prezidenta amata kandidātu.

Līdz ar to koalīcijas vairākums varētu atbalstīt Levita kandidatūru Valsts prezidenta amatam. Viņam atbalstu jau iepriekš paudusi Nacionālā apvienība un Jaunā konservatīvā partija. Savukārt «Jaunā Vienotība» koalīcijas stabilitātes vārdā apņēmusies nevirzīt savu kandidātu.

 “KPV LV” lēmumu sola tuvākajā laikā.

Daniels Pavļuts: “Attīstībai/Par!” atbalsta Levita kandidatūruEdgars Kupčs

   “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts norādīja, ka Levits ir ļoti pieredzējis valstsvīrs, viņš jau 34 gadu garumā kalpojis Latvijas valstij dažādos veidos, un “mēs ārkārtīgi augstu vērtējam viņa devumu, gan viņa ieguldījumu Neatkarības deklarācijas tapšanā, kuru pirms 29 gadiem pieņēma Augstākā padome, gan daudzos citos augstākā līmeņa dokumentos Latvijā, un vispār viņu pieredzi un zināšanas un starptautisko svaru”.

  “Attīstībai/Par!” norāda, ka tai var atsevišķos jautājumos būs atšķirīgi viedokļi ar prezidenta amata kandidātu, taču Levits esot patiess Rietumu tipa demokrāts.

  “Mūsu ieskatā viņš var būt izcils prezidents.

  Mēs apzināmies to, ka Egils Levits ir drīzāk nacionāli konservatīvs cilvēks, un mēs kā sociāli liberālā apvienība ļoti labi redzam, ka ir jautājumi, kuros mums atšķirsies viedokļi. Tai pašā laikā ir virkne fundamentālu vērtību, kas mums ir svarīgas, kur  mums, šķiet, ar Levita kungu pilnībā sakrīt viedokļi. Kopīgi risināsim nozīmīgos jautājumus, kas saistīti ar nevienlīdzības mazināšanu, cilvēktiesībām, ar pilsoniskās līdzdalības veicināšanu, mediju neatkarību un daudziem citiem jautājumiem,” sacīja Pavļuts.

  KONTEKSTS:

  Valsts prezidenta vēlēšanas gaidāmas maija beigās vai jūnija sākumā. Saeimā pirmo reizi Valsts prezidents tiks vēlēts atklātā balsojumā.

  Koalīcija līdz aprīļa vidum plāno vienoties par kopīgu prezidenta amata kandidātu. Pagaidām partiju kopīgās sarunās piemin tikai vienu kandidātu – Levitu, kuru atbalsta gan Jaunā konservatīvā partija, gan Nacionālā apvienība.

  Pašreizējā valsts vadītāja Raimonda Vējoņa kandidatūru koalīcijas partijas neplāno virzīt atkārtotai apstiprināšanai Latvijas Valsts prezidenta amatā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti