Attīrīšanas iekārtu atjaunošana «Balticovo» varētu prasīt mēnesi

Lai varētu atjaunot  putnkopības uzņēmuma AS “Balticovo” notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas šonedēļ izgājušas no ierindas, varētu būt nepieciešams mēnesis laika.

Notekūdeņu novadīšana no uzņēmuma Verģupē ir apturēta, un caurule notekūdeņu novadīšanai ir slēgta. Līdz ar to piesārņotais ūdens nenokļūst arī Iecavas upē, kuras pieteka ir Verģupe.

Valsts vides dienestā informēja, ka, pārbaudot situāciju Verģupē un Iecavas upē, piesārņojumu nav novērots. Abu upju ūdenim veiktie skābekļa koncentrācija mērījumi atbilst normai. 

“Nav manīts, ka Verģupē būtu zivis, līdz ar to pastāv vien risks par zivju slāpšanu Iecavā, taču arī tā pašlaik nav novērota. Ja radīsies problēmas, būs jādomā par aerācijas iekārtu izvietošanu upēs, lai bagātinātu tās ar skābekli un novērstu dzīvo organismu bojāeju,” skaidroja dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Lai gan kaitējums videi nav nodarīts, jo avāriju izdevās konstatēt ļoti ātri, pašlaik tiek strādāts, lai situāciju risinātu. Visticamāk, tas varētu ilgt pat mēnesi. Pašlaik tiek meklēta iespēja vienoties ar Iecavas komunālo uzņēmumu, lai iegādātos jaunas attīrošās baktērijas.

Tāpat “Balticovo” veic notekūdeņu attīrīšanas sistēmas sakošanas darbus – tiek izvāktas bojā gājušās dūņas. Līdz nedēļas beigām attīrīšanas baseinā plānots ievietot jaunas dūņas un uzsākt to ieaudzēšanu. 

Attīrīšanas iekārtas, kas izgājušās no ierindas, jo tajās gājušas bojā notekūdeņus attīrošās baktērijas, ir diezgan jaunas – tās tiek ekspluatētas kopš pagājušā gada.

Ekspertu slēdziena par baktēriju bojāeju vēl nav, bet vides dienestā sliecas domāt, ka notekūdeņiem no olu ražotnes klāt piejaukusies noplūde no biogāzes stacijas. 

Jau ziņots, ka pirmdien, 11.aprīlī, no ierindas izgājušas putnkopības uzņēmuma AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Valsts vides dienests situāciju uzņēmumā vērtēja kā ļoti nopietnu apdraudējumu. Ik dienu uzņēmums vidē novada aptuveni 500 kubikmetru notekūdeņu, informēja dienests. 

Tikmēr “Balticovo” līdz minimumam samazinājis ražošanas jaudu, un piesārņotākie notekūdeņi tiek vesti uz Iecavas novada komunālajām attīrīšanas iekārtām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti