Dienas ziņas

E. Levits: katra krīze reiz beidzas

Dienas ziņas

Zivju lēkšanu Kuldīgā aicina skatīties attālināti

Arī baznīcu dievkalpojumi - attālināti

Attālinātie dievkalpojumi. Latgalē priesteri uzsver – mises vērtība nemazinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Citādākas Lieldienas, nekā ierasts, šogad arī baznīcās. Ārkārtējās situācijas laikā publiskie dievkalpojumi nenotiek, taču iespēju robežās tie tiek pārraidīti televīzijā, radio un arī sociālajos medijos. Priesteri uzsver – mises vērtība no tā nemazinās, un šī situācija jāuztver kā mācība novērtēt ikdienišķas lietas.

Katras grūtības, kuras mēs pārdzīvojam, ir iespēja augt garīgi – tā par šī brīža situāciju saka Baltinavas un Šķilbēnu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis. Lai gan šogad Lieldienas, kas katoļu baznīcā ir svarīgākie svētki gadā, jāsvin attālināti, kristīgie var vienoties kopīgās lūgšanās digitālā veidā.

Staņislavs Prikulis norāda: “Mises vērtība no tā nemazinās.

Tieši otrādi – vēl daudzi cilvēki, kas ir atklājuši veidu, kā sekot līdzi svētajām misēm – klausoties radio, daudzi cilvēki skatās “Facebook” translācijas un arī citus raidījumus televīzijā.”

Kaut arī valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā publiskās Svētās mises nenotiek un kristīgie ir aicināti lūgties mājās, dievnami nav slēgti individuāliem apmeklējumiem. Taču arī tad vienlaikus baznīcā ieteicams atrasties ne vairāk kā 25 personām un vienam no otra ir jāievēro divu metru distance.

“Cenšamies nodrošināt to, lai tomēr cilvēkiem ir iespēja ienākt dievnamā un lūgties. Tieslietu ministrija arī skaidro, ka baznīcas ir tāda sociāla vieta, kuras arī netiek aizslēgtas, bet mēs tiekam aicināti ievērot visas šīs normas, kuras ir nepieciešamas, kā jau visā valstī,” uzsver Staņislavs Prikulis.

Savukārt Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas prāvests Guntars Skutels stāsta: “Man bija pat tāds gadījums, ka cilvēks saka – man vajag nosvētīt vienu lietu. Es atbraukšu pie jums, atstāšu konkrētā vietā, jūs iziesiet ārā, nosvētīsiet, es pagaidīšu mašīnā, beigsiet svētīt, ieiesiet iekšā, es paņemšu un aizbraukšu! Un tā mēs arī mēģinām ļoti piedomāt pie tādām situācijām, kur būtu mazāk šī fiziskā kontakta.”

Arī atlaist grēkus un ierastajam Lieldienu mielastam priesteri svētību nodrošina attālināti. Baltinavas un Šķilbēnu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis atklāj:

“Šogad gan pūpolu zarus, kas bija Pūpolu svētdienā, bīskaps svētīja ar radio palīdzību. Tāpat visus groziņus un Lieldienu produktus, lai arī pateiktos Dievam par to mielastu un saņemt īpašu svētību, tad arī tas viss tiks nodrošināts ar radio palīdzību.”

Tāpat šajā laikā priesteri aicina ikvienu, vienojoties lūgšanās, īpaši padomāt par ārstiem, kuri strādā pirmajās frontes līnijās cīņā ar Covid-19 izplatību, kā arī cilvēkiem, kuri ir saslimuši vai cieš grūtības pandēmijas dēļ.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim. Bet 7. aprīlī valdība lēma ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 12. maijam. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti