Sadaļas Sadaļas

Attālinātās mācības Covid-19 dēļ turpinās vēl 98 izglītības iestādēs

Covid-19 saslimstības dēļ izglītības procesu attālināti turpinās 286 izglītības iestādēs 41 pašvaldībā, kas ir par 98 izglītības iestādēm un divām pašvaldībām vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

Kopumā jaunajā mācību gadā klātienē izglītības process tika sākts 672 izglītības iestādēs.

Salīdzinot izglītības iestāžu vadītāju pieņemto lēmumu skaitu uz 20. septembri, IKVD secināja, ka klašu skaits, kas pārgājis uz attālināto izglītības procesu, ir pieaudzis par 98 gadījumiem.

Kopumā par attālinātu, daļēju attālinātu vai individuālu mācību pieeju nācās domāt vēl 13 pirmsskolas obligātā vecuma grupām, 381 klasei pamatizglītības pakāpē un 69 klasēm vidējās izglītības pakāpē.

Uz 20. septembri IKVD bija saņēmis informāciju, ka 57 pirmsskolas obligātā vecuma grupās 16 gadījumos karantīna noteikta visai grupai, 19 – daļai grupas, bet 22 gadījumos pašizolācija noteikta individuāli.

Pamatizglītības pakāpē Covd-19 skāris 789 klases, kas ir par 318 klasēm vairāk nekā iepriekšējā nedēļā. No tām attālinātās mācības noteiktas 263 gadījumos, no tiem 175 ir 1.–6.klašu grupā, bet 88 gadījumi ir 7.–9.klašu grupā. Daļēji attālinātas mācības turpina 149 klases, no tām 69 ir 1.–6.klases grupa, bet 80 ir 7.–9.klašu grupa. Savukārt individuāli Covid-19 gadījumi pamatizglītības pakāpē ir 377, no tiem 236 gadījumi jaunākajās klasēs, bet 141 – 7.–9.klašu grupā.

Vidējās izglītības pakāpē attālinātas mācības noteiktas 170 klasēm. No tām 42 gadījumos attālināti mācīsies visa klase, 62 gadījumos – klases daļa, bet 66 – individuāli gadījumi.

IKVD atzīmēja, ka visbiežāk lēmumus par izglītības procesa īstenošanu attālināti ir pieņēmuši Rīgas un Daugavpils valstspilsētas un Jēkabpils novada izglītības iestāžu vadītāji.

Visvairāk izglītību attālināti iegūst pamatizglītības pakāpes 1.–6.klases izglītojamie.

KONTEKSTS:

Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga Covid-19 testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu. Sākotnēji tika plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās. Vēlāk ministri vienojās par retāku skolēnu testēšanu - reizi divās nedēļās. Skolu regulārai testēšanai līdz gada beigām rezervēti 12,5 miljoni eiro. LSM.lv arī skaidrojis, kā notiek grupveida testēšana, aprakstīta arī jaunā testēšanas metode, kad testus veic tikai vienu reizi divās nedēļās.

Lai risinātu problēmas ar laboratoriju noslodzi, skolēniem Covid-19 testus veiks vienu reizi divās nedēļās, bet informāciju par skolām nodos centralizēti no Valsts izglītības informācijas sistēmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt