Atstādina tiesu izpildītāju Veinbergu pēc skandāla par sirmgalvei atņemto dzīvokli

Trešdien, 20. janvārī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) no amata darbību veikšanas atstādinājis zvērinātu tiesu izpildītāju Rolandu Veinbergu, kurš atzīts par aizdomās turēto kriminālprocesā par iespējamu krāpšanu saistībā ar sirmgalvei piederošu īpašumu, informēja ministrija.

Tiesu izpildītājs atstādināts no amata darbību veikšanas uz laiku, kamēr ir piemērots aizdomās turētās personas statuss kriminālprocesā. Lēmuma pārsūdzēšana neaptur šā lēmuma izpildi.

“Aizdomās turētās personas statuss kriminālprocesā, ievērojot, par kādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu tiesu izpildītājs tiek turēts aizdomās, nav savienojams ar tiesu sistēmai piederīgas personas amata darbību veikšanu,” paziņojumā medijiem norādīja Bordāns.

Viņaprāt, ir būtiski nepieļaut, ka zvērināta tiesu izpildītāja amata pienākumus turpina veikt amatpersona, par kuras darbību tiesiskumu radušās pamatotas šaubas sakarā ar tās aizdomās turētās personas statusu kriminālprocesā.

Lēmums pieņemts pēc pieprasītās informācijas saņemšanas no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes. Tiesu izpildītājs ir atzīts par aizdomās turēto personu kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu lielā apmērā.

Lai nodrošinātu likumā noteikto tiesu izpildītāja amata darbību veikšanu attiecīgajā iecirknī, tieslietu ministrs ir uzdevis veikt šos pienākumus citam zvērinātam tiesu izpildītājam – viņam līdz 28. janvārim jāpieņem Rīgas apgabaltiesas iecirkņa Nr. 81 lietas un grāmatas, sastādot nodošanas un pieņemšanas aktu. Tāpat arī viņam uzdots rīkoties ar tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga depozīta kontā Valsts kasē esošajām depozīta summām.

KONTEKSTS:

"Nekā personīga" vēstīja, ka tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga rīcības rezultātā 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli Rīgā, Lugažu ielā, gan naudu – 28 000 eiro, un policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā.

"Rīgas namu pārvaldnieks" pārtraucis sadarbību ar Veinbergu.

Saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem Veinberga rīcībā ar rīdziniecei Eleonorai Ļaksai piederošo īpašumu tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) ir rosinājis izvērtēt Veinberga saukšanu pie disciplināratbildības un atstādināšanu no amata.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt