Par Ivana meklēšanā iegūtas informācijas ignorēšanu atstādina policistu

Valsts policijas (VP) sāktajā dienesta pārbaudē saistībā ar Liepājā pazudušā un vēlāk mežā bez dzīvības pazīmēm atrastā zēna Ivana Berladina meklēšanu uzsākta disciplinārlieta. No amata atstādināta kāda amatpersona, kas zēna meklēšanas laikā iegūto informāciju nenodeva tālāk meklēšanas grupai, tādējādi rupji pārkāpjot sava darba instrukcijas, informē Valsts policijā.

Policija pašlaik nopietni izvērtējot un analizējot visu ar Ivana meklēšanu saistīto informāciju, struktūrvienību sadarbību un informācijas apmaiņu, lai gūtu atbildes uz jautājumu –  vai bija iespējams kaut ko izdarīt labāk, ātrāk un pareizāk.

Valsts policijā norāda, ka kopējā situācijas analīze prasīs zināmu laiku, jo analizējamo darbību un datu apjoms ir milzīgs. Pirmo reizi Latvijā meklēšanas pasākumos iesaistījās tik daudz cilvēku. Arī informācijas apjoms, ko sabiedrība sniedza pārbaudei policijai, bija ārkārtīgi plašs.

Valsts policija aicināja cilvēkus dalīties ar visu viņiem zināmo informāciju, kas varētu būt saistīta ar bērna pazušanas apstākļiem un saņēma milzum daudz zvanu uz norādītajiem tālruņiem un informāciju vai videofailus, kas tika sūtīta uz īpaši izveidoto e-pastu.

Uzsāktās dienesta pārbaudes laikā Iekšējās kontroles birojs sadarbībā ar Galvenās Kārtības policijas pārvaldes darbiniekiem vērtēs visu ienākušo informāciju, tās apriti un sadarbību ar citām struktūrām.

Šobrīd identificēts viens gadījums, kad kāda amatpersona, pieņemot informāciju par iespējamo bērna atrašanās vietu iepriekšējā dienā, ko it kā esot apgalvojis cits cilvēks, nenodeva to tālāk meklēšanas grupai, tādējādi rupji pārkāpjot sava darba instrukcijas, neveicot normatīvos aktos paredzētās darbības.

"Mēs esam konstatējuši, ka ir informācija vienā no pirmajām dienām - kāda sieviete piezvanījusi un pateikusi, ka viņai pazīstams cilvēks redzējis, iespējams, puikam līdzīgu bērnu, kurš ir braucis autobusā virzienā uz Dubeņiem. Bet tā bija informācija sākotnējā posmā, kad mums bija daudz līdzīga rakstura informācijas. No šīsdienas skatupunkta, kad mēs zinām, kā tas viss attīstījās un  skatoties atpakaļ, tā puzle, protams, saliekas savādāk, bet tajā brīdī bija skaidrs, ka, visticamāk, tas izmeklēšanas virzienu radikāli nemainītu. Šobrīd uzsākta disciplinārlieta, [persona] atstādināta no dienesta pienākumu pildīšanas," sacīja Pildava.

Informācija nodota arī Iekšējās drošības birojam.

Policijas preses pārstāve Sigita Pildava
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis uzdevis  analizēt arī materiāli tehnisko nodrošinājumu vai tā trūkumu, kas bija būtiski darba organizēšanai. Jau šobrīd ir skaidrs, ka šajā sadaļā būs vairākas būtiskas lietas, piemēram, mobilais štābs, pieejami pārvietojami printeri, alternatīvas strāvas padeves, apgaismojums, internets un citas praktiskas lietas, kas šādās situācijās ir būtiskas.

Jau ziņots, ka piecus gadus vecais Ivans Berladins no sava dzīvokļa Liepājas Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien, 1.jūlijā, ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās. Svētdien trijos pēcpusdienā par to tika paziņots policijai, un kopš tā laika notika zēna meklēšana. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.    

Pēc vairāku dienu meklēšanas policija atzina, ka cerības atrast pazudušo piecus gadus veco Ivanu Berladinu dzīvu esot ļoti, ļoti niecīgas, jo meklējumi bija beigušies bez panākumiem.  Pēc nedēļu ilgiem meklējumiem policija uzgāja jaunu pavedienu, kas liecina - zēns aizbraucis ar autobusu līdz Grobiņas novada Dubeņiem, kur izkāpis, un meklēšana turpinājās šajā apkārtnē.

Desmit dienas pēc pazušanas zēns atrasts bez dzīvības pazīmēm Dubeņos meža masīvā. Apstiprinājusies policijas iepriekš izvirzītā versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies un klīdis viens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt