Atsevišķi Saeimas deputāti pieprasa Kariņa demisiju

Atsevišķi opozīcijā esošās “Saskaņas”, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), koalīcijas partijas “KPV LV” un arī ārpusfrakciju deputāti iesnieguši Saeimā pieprasījumu par neuzticības izteikšanu premjeram Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”).

Deputāti lūdz jautājumu par neuzticības izteikšanu Kariņam iekļaut 11. aprīļa Saeimas sēdes darba kārtībā.

Viens no iesnieguma parakstītājiem, ārpusfrakciju deputāts Aldis Gobzems savā profilā “Facebook” pieprasījumu pamatoja ar to, ka “tiesiskā valstī Saeimas lēmumus izpilda, nevis ignorē”.

 

KONTEKSTS:

Janvāra pirmajā pusē, kad vēl nebija izveidota jaunā valdība, ZZS, kam nākamajā valdībā bija paredzēts opozicionāru liktenis, Saeimā virzīja aicinājumu Ekonomikas ministrijai (EM) steidzami izstrādāt normatīvos aktus, lai valsts atbalstu subsidētās elektroenerģijas ražotājiem atceltu jau no šā gada 31. marta. Uzdevumu par jomu atbildīgajai ministrijai Saeimas sēdē atbalstīja 86 deputāti.

Taču EM secināja, ka steidzīga OIK atcelšana rada vairākus riskus - gan OIK saņēmēju prasības tiesā par miljardu eiro, gan dārgāku elektrību, kuru nāktos importēt, jo vairākas elektrostacijas bez atbalsta tiktu slēgtas, gan siltuma tarifu pieaugumu, jo daudzviet siltumu ražo atbalstu saņēmēji – koģenerācijas stacijas. Valdība nolēma nevirzīt tālāk ieceri atcelt OIK līdz 31. martam, un EM strādās pie alternatīvām.

9 komentāri
Anonīms lietotājs 17949
Gobzems labā kompānijā - te nu tās maskas krīt.
Aleksandrs Strods
Šos atsevišķi prasības deputatus ar Gobzemu priekšgalā pašus palūgt deminosēt,nevis šūpot stabilu valdību.
Gina Pavelskopfa ( ex - Zaķe )
Es arī pievienojos tiem deputātiem,kas parakstījušies zem tā pieprasījuma. Kāda velna pēc mums vajag tāds Kariņš-amerikānis un kurš nemaz netika ievēlēts.Viņš ir tautas negribēts,nevēlams. Lai viņš ātrāk laižas uz saviem štatiem.Kariņ-dzirdi-TAUTA TEVI NEVĒLAS redzēt premjera vietā. Piecelies un aizej ar godu.
Anonīms lietotājs 17949
Es arī esmu tauta, es vēlos Kariņu.
Evita Efčiks
Ko Jūs zināt,ko Tauta grib<varbūt zinat ko krievi grib!!!
Anonīms lietotājs 34483
Tātad, būtībā Gobzems u.c. parakstītāji ir par to,lai iedzīvotājiem tiktu paaugstināti komunālie maksājumi- elektrība un siltuma tarifs- steidzīgas OIK atcelšanas rezultātā? Tikai tāpēc,ka solīja atcelt konkrētā datumā un to nedarīja,jo tika iegūta jauna informācija? Domāju,ka būtu lietderīgi sīkāk aprakstīt situāciju, lai iedzīvotāji neceltu trauksmi.
Anonīms lietotājs 18959
Atcerēsimies, ka Gobzema varza uzlika mīksto, kad patiešām bija jāsāk strādāt.
Anonīms lietotājs 34482
Sen bija laiks to surogātlatvieti padzīt no valdības
Karlis Bruvers
Ja Kariņš ir "surogātlatvietis" tad loģiski turpinot Jūsu domu, Jūs esat padumjais... , atvainojos, padomjulatvietis?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti