Atsevišķi Saeimas deputāti pieprasa Kariņa demisiju

Atsevišķi opozīcijā esošās “Saskaņas”, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), koalīcijas partijas “KPV LV” un arī ārpusfrakciju deputāti iesnieguši Saeimā pieprasījumu par neuzticības izteikšanu premjeram Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”).

Deputāti lūdz jautājumu par neuzticības izteikšanu Kariņam iekļaut 11. aprīļa Saeimas sēdes darba kārtībā.

Viens no iesnieguma parakstītājiem, ārpusfrakciju deputāts Aldis Gobzems savā profilā “Facebook” pieprasījumu pamatoja ar to, ka “tiesiskā valstī Saeimas lēmumus izpilda, nevis ignorē”.

 

KONTEKSTS:

Janvāra pirmajā pusē, kad vēl nebija izveidota jaunā valdība, ZZS, kam nākamajā valdībā bija paredzēts opozicionāru liktenis, Saeimā virzīja aicinājumu Ekonomikas ministrijai (EM) steidzami izstrādāt normatīvos aktus, lai valsts atbalstu subsidētās elektroenerģijas ražotājiem atceltu jau no šā gada 31. marta. Uzdevumu par jomu atbildīgajai ministrijai Saeimas sēdē atbalstīja 86 deputāti.

Taču EM secināja, ka steidzīga OIK atcelšana rada vairākus riskus - gan OIK saņēmēju prasības tiesā par miljardu eiro, gan dārgāku elektrību, kuru nāktos importēt, jo vairākas elektrostacijas bez atbalsta tiktu slēgtas, gan siltuma tarifu pieaugumu, jo daudzviet siltumu ražo atbalstu saņēmēji – koģenerācijas stacijas. Valdība nolēma nevirzīt tālāk ieceri atcelt OIK līdz 31. martam, un EM strādās pie alternatīvām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti