Atsevišķas politiskās partijas netiek galā ar nodokļu nomaksu

Aizvadītā gada laikā divas no Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām iekrājušas nodokļu parādus, turklāt abām partijām parādi veidojušies samērā regulāri. Proti, atzīmes par to, ka partijai ir izveidojies nodokļu parāds, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskajā nodokļu parādnieku datu bāzē izdarītas vairākkārt.

Atsevišķas politiskās partijas netiek galā ar nodokļu nomaksu
00:00 / 01:45
Lejuplādēt
2017.gadā divas Saeimā pārstāvētas politiskās partijas – "Vienotība" un Nacionālā apvienība – regulāri nokļuvušas VID veidotajā nodokļu parādnieku datu bāzē, kurā tiek iekļautas fiziskas un juridiskas personas, kuru nodokļu parādi pārsniedz 150 eiro.

 

Nacionālajai apvienībai nodokļu parāds bijis šā gada sākumā, tad tas nomaksāts, pēc tam vasarā izveidojies atkal, bet atkal nomaksāts. Tomēr septembrī un oktobrī nodokļu parāds izveidojies no jauna un sasniedzis 1213 eiro, un tad nomaksāts.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars par to, ka partijai šogad bijuši nodokļu parādi, uzzināja no Latvijas Radio: "Es tad aprunāšos ar grāmatvedi. Es domāju, ka tā ir kāda tehniska ķibele, un šeit runa ir par mazām summām.

Bet saruna jebkurā gadījumā būs, jo tādas situācijas nebūtu pieļaujamas. Es domāju, ka tā ir grāmatvediska kļūda."

Parādu veidošanās iemesli Dzintaram neesot zināmi, taču viņš neizslēdz iespēju, ka tie saistīti ar darba algām Nacionālās apvienības biroja darbiniekiem. "Mums ir birojā strādājošais sekretariāts – ģenerālsekretārs, partijas sekretāre, grāmatvedības pakalpojumi."

Nepatīkamāka aina paveras, iepazīstoties ar "Vienotības" nodokļu maksājumiem. Kopš šā gada vasaras "Vienotību" var dēvēt par hronisku nodokļu parādnieku. Decembra sākumā partijas nodokļu parāds pārsniedzis 11 500 eiro, taču "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars Latvijas Radio pauda pārliecību, ka līdz gada beigām partija savas saistības pret valsti būs nokārtojusi: "Precīzu datumu nepateikšu. 12. vai 13. decembrī "Vienotība" ir nodzēsusi visus šos parādus un šobrīd parādu nav."

Ieraksts VID datu bāzē gan liecina par pretējo. Saskaņā ar nodokļu administrācijas datiem "Vienotībai" 26. decembrī bija 1500 eiro liels nodokļu parāds.

Jautāts par nodokļu parādu veidošanās iemesliem, Kampars teic, ka šajā situācijā lielā mērā vainojams fakts, ka nu jau vairāk nekā gadu "Vienotībai" ir liegts valsts budžeta finansējums.

"Līdz ar to, protams, mēs esam atkarīgi no ziedotājiem. Gan ar biedra naudu maksātājiem, gan ar ziedotājiem mēs cenšamies strādāt iespējami aktīvi. Bet, jā, šī problēma pastāv un ir aktuāla. Es domāju, tāda ir ne tikai politiskajai partijai „Vienotība”. Diemžēl mēs nespējam pilnībā nosegt šāda veida maksājumus, bet situācija tiek risināta," sacīja Kampars.

Tomēr jau esošie parādi, kuru kopapmērs vēl šovasar bija rakstāms ar sešciparu skaitli, kā arī fakts, ka ziņas partijas parādiem nonākušas medijos, apgrūtinot jaunu atbalstītāju piesaistīšanu.

"Tas process notiek, gribētos to ātrāk. Bet situācija, kādā politiskās partijas Latvijā ir un no kuras mēs esam atkarīgi, un šīs "Vienotības" pēdējo divu gadu problēmas ir radījušas zināmas šaubas arī potenciālajos atbalstītājos un biedros. Tā ir daļa no problēmas, kura mums šobrīd ir jārisina," piebilda "Vienotības" ģenerālsekretārs.

Nākamais ir Saeimas vēlēšanu gads, kad politiskās partijas īpaši aktīvi cenšas piesaistīt sponsorus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt