Dienas ziņas

Noraida veselības ministra demisijas pieprasījumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sācies ātruma kontroles maratons

Ātrumpārkāpējs: «Es kavēju, es vedu bērnu pie aukles» – Latvijā sācies ātruma kontroles maratons

Ceturtdien, 16. septembrī, sākas Valsts policijas vairāku dienu akcija, kurā pastiprināti uzraudzīs satiksmes dalībniekus. Īpaša uzmanība tiks veltīta steidzīgajiem šoferiem gan pilsētās, gan ārpus tām. Piemēram, Cēsu novadā šodien kāds šoferis pie atļautajiem 90 kilometriem stundā (km/h) brauca ar 159 km/h. Vadītājs saņēma sodu – 360 eiro un sešus mēnešus nedrīkstēs piedalīties satiksmē. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa šodien pievienojās kādai Valsts policijas motociklu ekipāžai.

Akcijas "Roadpol drošības dienas" mērķis ir panākt, lai akcijas laikā uz ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušajiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Statistika Latvijā ir īpaši bēdīga. Šogad līdz 13. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 97 cilvēki. Pērn šajā pašā laika posmā – 89 cilvēki.

Šodien kontrole tika sākta pie Rīgas Imantas vidusskolas, kur kopš mācību gada sākuma atļautais braukšanas ātrums ierasto 50 km/h vietā ir 30 km/h.

Policisti fiksē, ka garāmbraucošais BMW traucas ar 62 km/h. Autovadītājs taisnojas, ka kavē un ved bērnus pie aukles.

Policists: Jūs saprotat, ka, steidzoties, var arī gala mērķī nenonākt?

Autovadītājs: Jā.

Policists: Jums nāksies uzkavēties.

Policists skaidroja, ka kļūda radaram ir 3 km/h, tāpēc minimālais braukšanas ātrums apturētajam būs 59 km/h. Sods šajā gadījumā – 80 eiro. Vadītājs par pārkāpumu saņēma arī vienu soda punktu. Policisti gan sacīja, ka apturētajam šoferim paveicies. Ja ātrums būtu bijis par vēl diviem kilometriem stundā lielāks, sods būtu 160 eiro.

Policisti arī atgādināja, ka pie mācību iestādēm vadītājiem jābūt īpaši vērīgiem. Mazi bērni var izskriet uz ceļa tik pēkšņi, ka arī 30 km/h var būt par ātru.

Reidā iesaistītais Valsts policijas Rīgas reģiona Ceļu policijas inspektors Latvijas Televīzijai skaidroja, ka vadītāji pēc vasaras nav pieraduši pie izmaiņām, jo varēja braukt ar 50 km/h, un ātruma pārsniegšana notiekot regulāri.

"Es domāju, ka tas ir svarīgi, tagad sākumā būt šeit vismaz ar savu klātbūtni, lai viņi redz. Tad viņi līdz ar to samazina, saprot, ka nedrīkst pārsniegt ātrumu,"

sacīja policists.

Pie Rīgas 96. vidusskolas ātrumu pārkāpa arī kāds taksometra šoferis. Fiksētais braukšanas ātrums – 48 km/h. Šoreiz vadītājs saņēma vien brīdinājumu.

Tālāk Latvijas Televīzija ar policistiem devās Jelgavas šosejas virzienā.

Policists: Apturēšanas iemesls visai vienkāršs. Atļautais braukšanas ātrums 100 km/h. Jūs braucāt uz 128 km/h. Kāpēc tāda steiga?

Pārkāpējs: Ai, nu tā.

Policists: Mašīnā maziņš bērns, divi.

Policisti arī sacīja, ka akcijas mērķis nav sodīt, bet gan aicināt vadītājus apdomāties. Piemēram, šajā gadījumā mašīnā bija bērni vecumā līdz 10 gadiem bez auto sēdeklīšiem.

Likumsargs norādīja:

"Pašam ir jānonāk līdz tam, ka viņš apzinās to, ka, ja viņš pārkāps [ātruma ierobežojumu], tiek apdraudēta gan viņa, gan pasažiera dzīvība. Vai ir vērts tā riskēt ar cilvēka, tuvinieka dzīvību vai veselību..."

"RoadPol" drošības dienu akcija Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā, norisināsies līdz 22. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt