Dienas ziņas

Vai reforma un pandēmija mainīs politisko karti?

Dienas ziņas

Atjaunots Mežotnes baznīcas tornis

Ātruma kontroles maratonā atņem tiesības

Ātruma kontroles maratons: Kāds pārkāpējs zaudē tiesības uz 3 mēnešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Trešdien, 21. aprīlī, piedaloties Eiropas ceļu policijas tīkla rīkotajā akcijā, visā Latvijas teritorijā notika Valsts policijas 24 stundu ātruma kontroles maratons. Policijā uzsvēra, ka šādas akcijas nepieciešamas, jo aizvien ir vadītāji, kuri neapzinās, cik ļoti bīstams ir ātrums. Viens šāds pārkāpējs zaudēja autovadīšanas tiesības uz 3 mēnešiem, un viņam vēl būs jāmaksā 300 eiro soda nauda.

LTV komandai pievienojoties ceļu policijas ekipāžai, satiksme apkārt šķietami pēkšņi kļuvusi neierasti rāma. Policijas auto apdzīt uzdrošinājās vien retais vadītājs. Tas gan nenozīmē, ka pārkāpēji pazuduši.

Trešdien sodus saņēmuši vairāki. Kāds vadītājs uz Bauskas šosejas spidometra rādītājam ļāva sasniegt atzīmi 127 kilometri stundā. Sods 80 eiro. Bet ņemot vērā, ka vadītājs nav biežs pārkāpējs un šis šogad ir pirmais sods, dota iespēja maksāt pusi no kopējās summas.

“Viņš nav bijis sodīts pēdējā gada laikā. Šajā reizē piemērosim pussodu. 15 dienu laikā viņam būs iespēja samaksāt pussodu. Attiecīgi, ja nokavēs to termiņu, tad būs jāmaksā pilnā apmērā,” skaidroja policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas jaunākais inspektors Arturs Bernāns.

Arī uz Liepājas šosejas notika līdzīgi. Apturētais šoferis nav bijis šogad iepriekš sodīts un par braukšanas ātrumu 120 kilometri stundā pie atļautiem 90 no soda arī varēs maksāt pusi.

“Tātad 120 pie atļautā 90. Iespējamā kļūda +/- 3%, 116 km/h, pārsniegts par 26. Naudas sods paredzēts 40 eiro apmērā. Iepriekš nav bijuši pārkāpumi, piemēroja pussodu,” stāstīja Bernāns.

Šodienas ātruma maratons spilgtā atmiņā vismaz trīs mēnešus paliks autovadītājam, kurš savas tiesības zaudēja uz trim mēnešiem, jo pa Liepājas šoseju traucās ar ātrumu 147 kilometri stundā.

Viņam nācās arī sameklēt kādu, kurš tālāk varētu braukt ar viņa mašīnu, jo pārkāpējam uzreiz ar protokola sastādīšanas brīdi tika atņemtas auto vadīšanas tiesības.

Tas notiek samērā bieži, kas nav, protams, pozitīva tendence. “Es teiktu, ka gandrīz katru otro maiņu. Katru otro darba maiņu kāds paliek bez vadīšanas tiesībām,” stāstīja Bernāns.  

Līdz ar liegumu piedalīties ceļu satiksmē, vadītājs arī saņem naudas sodu – 300 eiro.

Eiropas “RoadPol” akcijā piedalās vairums Eiropas valstu. Šī ir sestā reize, kad Latvijā akcijas ietvaros tiek rīkots ātruma kontroles maratons.

Šogad līdz aprīļa vidum pār ātruma ierobežojumu pārkāpšanu sodīti vairāk nekā 18 tūkstoši cilvēku. Lai gan skaits liels, tas ir mazāks nekā pērn.

“Iespējams, ka tas ir dēļ šīs pandēmijas sekām.  Bet, ņemot vērā ikdienas rezultātus, varam secināt, ka tomēr šie pārkāpumi ir arī ikdienā,” atzina policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Valsts policijā norāda, ka ātruma maratona mērķis ir likt katram autovadītājam aizdomāties – vai tās pāris minūtes, kuras iegūs, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, attaisno radīto risku. Maratons noslēgsies ceturtdien pulksten sešos no rīta.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti