Atrod finansējumu agrīnās krūts vēža diagnostikas turpināšanai šogad

Valsts SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca" (RAKUS) savā budžetā atradusi 50 000 eiro finansējumu, lai šogad varētu turpināt agrīno krūts vēža diagnostiku, kas iepriekš finansējuma trūkuma dēļ apturēta. 

Par krūts vēzi

Diagnoze - ļaundabīgs krūts audzējs - 2017. gadā pirmoreiz tika uzstādīta 1133 sievietēm. 

Situācija uzlabojas, vēzi biežāk atklāj agrīnā stadijā. Taču daudzas sievietes aizvien ignorē valsts aicinājumu uz pārbaudi. Lasi vairāk! 

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") sociālās saziņas vietnē "Twitter" paziņoja, ka pirmdien, 5. oktobrī, bijusi tikšanās ar RAKUS valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti, kā arī ārstēm Ilzi Eņģeli un Māru Epermani par mamogrāfa ar stereotaksi biopsiju nodrošināšanu pacientēm. Veicot izmaiņas slimnīcas budžetā, rasts finansējums šī pakalpojuma turpmākai nodrošināšanai.

 

Paeglītis sarunā ar portālu LSM.lv atklāja, ka minētā izmeklējuma nodrošināšanai slimnīcas budžetā rasti kopumā 50 000 eiro.

Tie tiks novirzīti no dažiem citiem ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumiem paredzētajiem resursiem, kas Covid-19 laikā noteikto ierobežojumu dēļ netika izmantoti.

Agrīno krūts vēža diagnostiku, pēc Priedīša teiktā, varēs atsākt tuvāko nedēļu laikā, kad būs panākta vienošanās par izmeklējumiem nepieciešamo materiālu iegādi.

Izmeklējumus varēs veikt aptuveni 70 pacientēm, kuras līdz šim ir apzinātas un gaida šo izmeklējumu.

Iespējams, šogad šo izmeklējumu varēs veikt vairāk pacientēm, nekā līdz šim apzināts, piebilda RAKUS vadītājs.

Par finansējumu izmeklējumu turpināšanai nākamgad vēl tiks runāts ar nozares vadību, teica Paeglītis, izsakot cerību, ka tiks atrasts risinājums izmeklējumu turpināšanai arī nākamgad.

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzija (LTV) iepriekš vēstīja, ka RAKUS paspārnē esošajā Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC) pilnībā apstājusies agrīna krūts vēža ārstēšana ar īpaši saudzīgu un efektīvu metodi, kas ļauj ļaundabīgo audzēju diagnosticēt vēl nulles vai pirmajā stadijā. Līdz ar modernās iekārtas iegādi šī gada sākumā LOC saņēma 50 bezmaksas paraugus manipulācijas veikšanai, bet tie visi iztērēti. Atbildīgās amatpersonas iepriekš izteica cerību, ka šīs procedūras varēs atsākt vien nākamgad.

Latvijā saslimstība ar krūts vēzi, salīdzinot ar citām valstīm, nav augsta. Taču bīstami augsta ir mirstība no šīs slimības, kas nozīmē, ka ārstēšanās nav notikusi savlaicīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti