Pusdiena

Pusdiena 03.07.2016

Pusdiena

Daļa starppilsētu sabiedriskā transporta pārvadātāju vairs nepieņems bagāžu bez pasažiera

Atrasts vakar pazudušais divgadīgais puisēns no Engures pagasta Abragciema

Atrod Engures pagastā pazudušu divgadīgu puisīti; bērns naktī nosoļojis 5 km

Pirmdienas, 4. jūlija, agrā rītā meklēšanas spēkiem izdevās atrast svētdien vakarā pazudušu nepilnus divus gadus vecu puisēnu, kurš viens pats pa nakti nosoļojis piecus kilometrus, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja Engures pašvaldības policijas vadītājs Jānis Vancāns.

Bērns pazudis Engures pagastā "Abragciema Baloži" teritorijā svētdien, 3. jūlijā, ap pulksten 19.30. Puisītis uz brīdi atstāts, rotaļājamies ar citiem bērniem smilškastē, kamēr bērna mamma devās nomazgāt traukus. Kad māte atgriezās pēc bērna, viņš vairs nebija atrodams, liecina Valsts policijas informācija.

Līdz vēlai naktij bija pārmeklēti aptuveni 1,5 - 2 kvadrātkilometri ap kempinga apkārtni. Policija un brīvprātīgie meklēja gan gar jūras piekrasti, gan kempinga tuvumā, bija iesaistīti arī kinologi.

Naktī saņemta informācija, ka aptuveni divu kilometru attālumā no "Abragciema Baložu" kempinga kāds mednieks mežā dzirdējis skaļas bērna raudas. Visi meklēšanā iesaistītie spēki - policija, armijas helikopters, zemessargi un brīvprātīgie tika novirzīti tajā virzienā.

Pirmdien agri no rīta aptuveni divu kilometru attālumā no "Abragciema Baložu" kempinga Bērzciema virzienā smiltīs pamanīts bērna apavu pēdas nospiedums. Un ap pulksten 6.20 bērns bija atrasts.

Puisēnu atrada kāds policists no Rīgas, kurš bija brīvdienās un iesaistījās meklēšana. Viņš bērnu ieraudzīja plkst. 6.20 Bērzciemā mežā, bezspēkā guļam sūnās aptuveni 40 metrus no ceļa Tukums – Kolka.  Bērniņš atrasts, jo viņam bija spilgts tērps. 

Meklēšanā bija iesaistīti vairāki simti cilvēku, lēsa Vancāns un tika apzināts katrs kvadrāts piecu kilometru rādiusā. Meklēšanas virzienu apstiprināja uzietās bērna pēdas pludmalē, kas iegriezās atpakaļ meža masīvā. Pēc iespējamā maršruta, kurā pārvietojies zēns, viņš nogājis aptuveni piecus kilometrus

Vancāns pastāstīja, ka bērnam bija redzami odu kodieni un viņš bija ļoti uztraucies, taču nav nopietni cietis.  

Mediķi apstiprina, ka veselības problēmas pēc apskates zēnam netika konstatētas. Bērna vecāki atteikušies no bērna nogādāšanas slimnīcā, lai bērns ātrāk atgūtu arī psiholoģisko mieru.  

 Policija pateicas ikvienam, kurš iesaistījās meklēšanas operācijā. Meklēšanā bija iesaistīti 30 Valsts policijas policisti, 40 zemessargi, 5 pašvaldības policisti un daudzi brīvprātīgie. Meklēšanu veica gan no gaisa ar armijas helikopteru, gan uz zemes, piesaistot arī kinologu.

Kopumā puisēna meklēšanā iesaistījās 500 cilvēku, ļoti daudz tieši brīvprātīgo.

Hugo ir gads un 10 mēneši. Tagad zēns ir izgulējies un pieprasa putru.

Mamma Ilvija, kas ir mākslas pedagoģe, atzina, ka emocionāli smagi bijis piecos no rīta, kad visa cilvēku ķēde saukusi “Hugo, Hugo”.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt