Ātro kredītu devēji pagaidām neaizdos jauniešiem līdz 20 gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) biedri ir vienojušies, ka, sākot ar 11. februāri neizsniegs aizdevumus 18 un 19 gadus veciem jauniešiem. Šāds ierobežojums būs spēkā līdz brīdim, kamēr valsts izveidos vienotu kredītreģistru, kā arī nodrošinās iespēju pārbaudīt personu ienākumu līmeni, informēja asociācijā.

Kā informēja asociācijas vadītāja Baiba Fromane, kopējais īpatsvars starp kredītņēmējiem, kas ir 18 un 19 gadus veci, ir neliels. Tie veido tikai 5% no kopējā skaita, turklāt arī atmaksas radītāji ir labi. „Tomēr ņemot vērā, ka atsevišķi precedenti var radīt negatīvu ietekmi uz sabiedrību kopumā un šī ir sociāli jūtīga grupa, asociācijas biedri lēma par aizdevuma ierobežojuma noteikšanu līdz brīdim, kamēr valsts izveidos kredītreģistru, dodot nebanku kredītdevējiem likumiskas tiesības pārbaudīt jauniešu maksātspēju,” skaidroja Fromane.

Lai atpazītu tos aizdevējus, kas vienojušies īstenot atbildīgu biznesa praksi, tai skaitā neizsniegt kredītus 18 un 19 gadus veciem jauniešiem, LNKA ir izveidojusi atpazīstamības zīmi "Atbildīgs aizdevējs". Tā ļaušot patērētājiem pārliecināties, ka konkrētais uzņēmums ir pievienojies asociācijas izstrādātajam labas prakses standartam, kas paredz nodrošināt kredītņēmējiem papildu aizsardzību un paredzamus sadarbības noteikumus.

Fromane arī norāda uz to, ka šādi nebanku kredītdevēji ir uzsākuši nozares pašregulāciju, lai ieviestu kredītņēmējiem papildu aizsardzības pasākumus. „Tomēr joprojām nozarei ir svarīgs valsts atbalsts, lai sakārtotu jautājumus, kas ir tās kompetencē. Viens no tiem ir kredītreģistra izveide maksātspējas pārbaudei, savukārt otrs virziens ir cīņa ar nelegālajiem kredītdevējiem, nosakot stingrākus sodus," uzskata asociācijas vadītāja.

LNKA apvieno 12 nebanku kredītdevējus, pārstāvot uzņēmumus, kuriem ir vairāk nekā 80% no kopējās tirgus daļas. LNKA misija ir veidot uzticamu, sociāli atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu kreditēšanas praksi, ko pozitīvi novērtē patērētāji un valsts reglamentējošās institūcijas, vienlaikus respektējot nebanku finanšu risinājumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti