Dienas ziņas

Ar Covid-19 saslimušas sieviešu patversmes iemītnieces

Dienas ziņas

Latgalē kopj Maija dziedājumu tradīciju

Drons atrasts

Atrasts iepriekš bez kontroles lidojušais drons

Iepriekš pazudušais bezpilota gaisa kuģis (drons), pār kuru maija sākumā tika zaudēta vadība, piektdien, 15. maijā, tika atrasts meža masīvā Garkalnes novadā. Par drona atrašanās vietu ziņoja kāds aculiecinieks, informē Civilās aviācijas aģentūra.

Pēc informācijas saņemšanas uz notikumu vietu devās Civilās aviācijas aģentūra eksperti un drona īpašnieka pārstāvji. Drons bija nolaidies koku galotnēs, tādēļ tā drošai nocelšanai tika piesaistīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Pēc drona nocelšanas tas tika nodots Civilās aviācijas aģentūrai turpmāko izmeklēšanas darbību veikšanai.

Aivis Vincevs par pazudušā drona atrašanu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šobrīd tiek rūpīgi analizēta no drona datu nesējiem iegūtā informācija par lidojuma apstākļiem. Jau līdz šim

Civilās aviācijas aģentūra ir guvusi atbildes uz būtiskiem izmeklēšanas jautājumiem, piemēram, ir zināms, ka drons nolaidās 2. maijā plkst. 19.48.

Šobrīd tiek restaurēta informācija par visu drona pārvietošanās trajektoriju pēc sakaru zaudēšanas ar vadības pulti.

Vienlaikus izmeklēšanas gaitā iegūtie dati ļaus saņemt atbildes uz būtiskiem jautājumiem, piemēram, kādi bija iemesli komunikāciju un navigācijas sistēmu darbības traucējumiem, kādēļ nenostrādāja automātiskā nosēšanās vai lidojuma pārtraukšanas funkcija avārijas gadījumā, un citiem. Informācija, kas iegūta no datu nesējiem, kopumā ar citu izmeklēšanas gaitā iegūto informāciju ļaus izdarīt pilnvērtīgākus secinājumus par notikušā apstākļiem.

KONTEKSTS

Civilās aviācijas aģentūra informāciju par bezpilota gaisa kuģi jeb dronu (drona izmēri ir 3,5 x 5,5 metri, bet tā svars – 26 kilogrami, drona lidojuma ātrums ir aptuveni 70 km/stundā), ar kuru testa lidojuma laikā pārtrūkuši sakari, no īpašnieka saņēma 2. maijā. Uzsāka meklēšanu un noteica ierobežojumus gaisa telpā.  Pēc dažām dienām meklējumus pārtrauca, jo bija zināms, ka dronam degvielas bija 90 stundu lidojumam.

Pēdējā informācija liecināja, ka drons tuvojies Rīgas jūras līcim, tādēļ tika pieļauts, ka drons varētu būt jūrā. Aktīvu drona meklēšanu pārtrauca arī tā īpašnieks – uzņēmums "UAV Factory".

Incidents tieši ietekmējis uzņēmuma darbību, jo uz laiku apturēta tam izsniegtā ilgtermiņa atļauja paaugstināta riska lidojumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti