«Ātrās palīdzības» mediķi pie pacientiem nokļūst arvien ātrāk

"Ātrās palīdzības" mediķi pie pacientiem nokļūst arvien ātrāk, liecina Slimību profilakses un kontroles centra par pērno gadu apkopotie dati.

Pilsētās palīdzība dzīvībai kritiskos brīžos sniegta teju 225 000 cilvēku, un savlaicīgi jeb līdz 15 minūšu laikā mediķi ieradās pie gandrīz 90% sasirgušo. Savukārt laukos atbilstoši normatīviem jeb līdz 25 minūšu laikā “ātrā palīdzība” nokļuva vairāk nekā 82% izsaukumu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta palīdzības organizēšanas nodaļas vadītāja Dace Kluša par reakcijas ātrumu uz izsaukumiemEdgars Kupčs

  “Mēs to skaidrojam ar to, ka mēs esam ieviesuši jaunu sistēmu. Kopš 2013. gada mums viss ir elektroniski, sākot no izsaukuma pieņemšanas un beidzot ar elektroniskās kartes aizpildīšanu. Tas mums ir ļāvis operatīvi reaģēt uz izsaukumiem,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta palīdzības organizēšanas nodaļas vadītāja Dace Kluša. “Tāpat esam mainījuši izsaukuma principus: brauc nevis reģiona brigāde, bet tuvākā brigāde. Mēs arī esam ieviesuši pacienta pārņemšanas principu – lai atbrīvotu brigādi mēs pabraucām pretī ar citu brigādi.

  “Galvenais iemesls, kāpēc mēs neierodamies [laikus] ir attālums. Tas vairāk ir lauku teritorijās, kur ir mazāks iedzīvotāju blīvums,” norāda Kluša, piebilstot, ka nav iespējams brigādes izvietot visām dzīvesvietām maksimāli tuvu. “Otrs iemesls ir aizņemta brigāde, kas nozīmē, ka brigāde, kas izsaukumam ir vistuvākā, ir aizņemta. Tāpēc dispečerim ir jāmeklē nākamā tuvākā brigāde. Tas, protams, ir [lielāks] attālums,” atzīstot, ka arī meklējumi paņem savu laiku.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti