«Ātrajā palīdzībā» sāk pārbaudi par informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdiju

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā sākta dienesta pārbaude par informācijas noplūdi Zolitūdes traģēdijas laikā, vēsta dienests.

Tas norāda, ka no dienesta darbinieka e-pasta, kurš nebija iesaistīts traģēdijas seku likvidēšanā un palīdzības koordinēšanā, ir nosūtīta informācija trešajām pusēm, kas saistās ar Zolitūdes traģēdiju, un norādītas ziņas par it kā bojāgājušajiem

Proti, piektdien medijos nonāca informācija, kas it kā sūtīta no „ātrās palīdzības". Tomēr mediķi nekādas ziņas nebija snieguši.

Dienests akcentē, ka tā rīcībā esošais bojāgājušo saraksts bija nepārbaudīts un nebija precīzs, jo bojāgājušie vēl nebija atpazīti.

„Šo procesu veica Valsts policija un, tiklīdz tuvinieki bija atpazinuši visus traģēdija bojāgājušos, precīzais un patiesais saraksts tika nodots medijiem. Līdz ar to sākotnēji publicētajā nopludinātajā sarakstā, piemēram, bija minēta persona, kas nemaz nebija atradusies negadījuma vietā, bet kuras dokumenti bija atrasti pie bojāgājušā - šo informāciju tikai atpazīšanas procesā varēja noskaidrot policija. Turklāt NMP dienesta sarakstā bija ziņas par traģēdijā cietušajiem, personas dati un sākotnējās diagnozes, kas ir ar likumu aizsargāta informācija un nav nododama trešajām pusēm bez pašu cietušo piekrišanas, taču kas, iespējams, notikušā rezultātā nodota trešajām pusēm," klāsta NMP.

Dienests notikušo nosaucis par „nepieļaujamu pārkāpumu". Tagad ir izveidota izmeklēšanas komisija, lai noskaidrotu notikušo. Nav izslēgta varbūtība, ka dienests vērsīsies arī tiesību sargājošajās institūcijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti