Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Mainīsies neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbs

«Ātrā palīdzība» vispirms palīgā steigsies dzīvībai bīstamās situācijās

Ņemot vērā rūkošo iedzīvotāju skaitu valstī, kā arī daudz nepamatoto izsaukumu, “ātrās palīdzības” brigādes būs iedalītas trijās grupās, kurās būs noteikti prioritāri un mazāk svarīgi izsaukumi.

Dienesta ierosinājums, lai pakalpojuma kvalitāte neciestu, ir visas brigādes dalīt trīs grupās atkarībā no tā, cik steidzams ir izsaukums.

“Mēs esam aprēķinājuši, cik mums pietrūks darbinieku līdz ar 2019.gada 1.janvāri. Tas ir milzīgs cipars – aptuveni trīssimt darbinieku mums pietrūks, lai nodrošinātu esošos brigāžu resursus. Protams, ka mēs nevarēsim pēkšņi nekur savā pusē tādus resursus iegūt,” saka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta organizēšanas un attīstības nodaļas vadītāja Dace Kluša.

Augstākā prioritāte dienestam būs izsaukumi, kur jārīkojas nekavējoties,

jo katra minūte ir izšķiroša dzīvībai kā bezsamaņas, infarkta, insulta vai smagu traumu gadījumos. Uz šiem izsaukumiem arī norīkos viskvalificētāko personālu.

Otra grupa ar steidzamiem izsaukumiem būs gadījumos ar nopietnām traumām un slimībām, kas rada briesmas dzīvībai.

Pie šiem pacientiem pa dienu reizēm brauks brigādes divu, nevis trīs cilvēku sastāvā. Viens no ārstiem kļūs arī par šoferi. Nakts brigāde paliks trīs cilvēku sastāvā.

Savukārt trešajā grupā ir izsaukumi ar zemu prioritāti, kur cilvēks var gaidīt ārstu ilgāk, arī 2 – 4 stundas.

To attiecinās uz pacientiem ar hronisku slimību saasinājumiem vai paaugstinātu temperatūru. Arī šeit dienas laikā tiks veidotas divu cilvēku brigādes. To sastāvā būs viens mediķis un viens šoferis.

Pārmaiņas paredzēs arī to, ka samazināsies nakts brigāžu skaits, bet pieaugs dienas.  Šobrīd, strādājot dienā, atalgojums ir būtiski mazāks. Nakts stundās ārstiem maksā piemaksas, lai gan šajā laikā mediķi saņem vien 20% no izsaukumiem. Līdz ar to bija grūti motivēt darbiniekus strādāt dienas laikā, kad tas būtu nepieciešams vairāk.

“Tas finanšu resurss, kas tika lietots šo nakts stundu apmaksai, kurās nenotika reāla izsaukumu veikšana, tiks iecelts pamatlikmē dienas laikā, kad ir šī lielā intensitāte,” norāda dienesta direktore Liene Cipule.

Reformas pirmos rezultātus dienests izvērtēs oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti