Rīta Panorāma

Tauriņu māja Siguldā

Rīta Panorāma

Intervija ar Lauri Valteru

Intervija ar Lieni Cipuli, Aleksandru Jakovļevu un Donatu Minaltu

«Ātrā palīdzība» grib mediķu-šoferu brigādes veidot nevis brīvprātīgi, bet mērķtiecīgi

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigādes, kurās paši dakteri vada operatīvo transportu, plāno veidot ne tikai brīvprātīgi, bet mērķtiecīgi, intervijā raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja NMPD direktore Liene Cipule.

Cipule līdzīgi kā iepriekš pauda, ka jaunā sistēma motivē darbiniekus strādāt dienā, kad ir vairāk izsaukumu, un palielināt atalgojumu.

Viņa arī norādīja, ka pirmajos vērtējumos redzams – NMPD darbinieki “neizdeg, strādājot īsākas stundas”. Tāpēc dienestā jādomā, kā izvairīties no 24 stundu dežūrām.

Arī NMPD ārsta palīgs Donats Minalto apliecināja, ka tagad strādā 14, nevis 24 stundu dežūrās, un tas esot liels pluss gan darbā, gan privātajā dzīvē. Turklāt atalgojumā saņem ne mazāk kā par nakts dežūrām un pat vairāk.

NMPD direktore gan atzina, ka diezgan daudzus dienesta darbiniekus no pārejas uz šādu darba modeli attur nepārliecinātība, ka viņi to varētu darīt. Tāpēc dienests cer ar apmācības iestādēm vienoties par to, ka tiktu piedāvātas īpašas apmācības, lai sagatavotu darbam šāda veida brigādēs.

“Mēs noteikti turpmāk vērtēsim, kā veidot šādas brigādes, bet izejot tieši no šī aspekta, ka mums jāpāriet no brīvprātības principa uz zināmu mērķtiecīgu šo brigāžu veidošanu. Tas ir mūsu nākamais uzdevums,” sacīja Cipule.

KONTEKSTS:

Maijā NMPD nāca klajā ar divām iniciatīvām, kas izsaukušas plašas diskusijas. Iestāde rosina mainīt cenrādi, arī paaugstinot maksu par nepamatotiem izsaukumiem, un izskata iespēju mediķu brigādes lielajās pilsētās komplektēt no diviem ārstiem, vienam uzņemoties arī šofera darbu.

Pašlaik tās ir piecas šādas brigādes un 38 mediķi. Projektā strādājošajiem ir iespēja saņemt lielāku algu un nestrādāt naktī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti