Dienas ziņas

Baltkrievijā vairāk nekā 200 aizturēto, arī žurnālisti

Dienas ziņas

Sankcijas liedz salabot salūzušos dīzeļvilcienus

Akcijas «Atpakaļ uz skolu» dalībnieki – lielākoties vecāki

«Atpakaļ uz skolu» psiholoģiskās konsultācijas šogad - lielākoties vecākiem

Jau vairākus gadus vasaras izskaņā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) rīko akciju "Atpakaļ uz skolu", kuras laikā aicina bērnus, pusaudžus, viņu vecākus un pedagogus izmantot uzticības tālruni, lai saņemtu psiholoģiskas konsultācijas pirms jaunā mācību gada. Šī gada akcijā psiholoģisks atbalsts lielākoties bija vajadzīgs vecākiem, tika secināts inspekcijā. 

VBTAI rīkotās ikgadējās akcijas "Atpakaļ uz skolu" gaitā šogad tika sniegtas vairāk nekā 50 konsultācijas, secināja inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna. Lielākoties zvanītāji bija bērnu vecāki vai radinieki. Lai arī akcija ir domāta arī pedagogiem, iespēju saņemt atbalstu nav izmantojis neviens no tiem.

"Pedagogi mums zvana arī citā laikā, un arī konsultējas par savām situācijām, kas ir saistītas ar bērniem klasē, ar kaut kādiem iespējamiem risināšanas mehānismiem un sadarbību ar vecākiem," norādīja Sauļūna.

Temati, kas satrauc vecākus akcijas ietvaros, ir līdzīgi tiem, kā ir ikdienā. Galvenokārt tās ir bērnu komunikācijas grūtības ar vienaudžiem, bērnu nespēja iejusties skolā, grūtības kontakta dibināšanā ar kādu no pedagogiem. Savukārt bērnus bieži vien uztrauc nesaskaņas ar vecākiem un vienaudžiem, kā arī psiholoģisks atbalsts tiek meklēts brīžos, kad ir nepieciešamība parunāt par negatīvām izjūtām, kā arī atkarībām.

"Mūsu akcijas zvani ne vienmēr ir skaitliski [vērtējami], viņi vienmēr ir mērķtiecīgāki un ar dziļāku saturu. Šie akcijas zvani parasti ar tādu mērķi – zvanīt, noskaidrot un saņemt atbalstu," komentēja VBTAI pārstāve.

Ar jautājumiem, kas viņus satrauc, vecāki lielākoties vēršas pie izglītības iestādes vadības vai sociālā pedagoga. Bieži vien par uzticības personu tiek izvēlēta klases audzinātāja, pastāstīja Rēzeknes novada Maltas vidusskolas sociālā pedagoģe, taču gan skolēni, gan pedagogi ir informēti par iespēju izmantot arī uzticības tālruni.

"Tas telefons ir pirmais, kas iekrīt acīs, kad jūs ieejat jebkurā korpusā. Šajā skolā, vienā no retajām novada skolām ir viss atbalsta personāls. Meklēt un atrast atbildes uz visiem jautājumiem, kas satrauc, kas varbūt rada bažas, ir iespēja," sacīja Maltas vidusskolas skolotāja  Anita Stepiņa.

Savukārt skolēni norādīja, ka jautājumus, kas saistītas ar problēmām skolā, cenšas risināt paši  vai meklē atbalstu pie tuviniekiem.

"Atpakaļ uz skolu" ir viena no atbalsta akcijām, ko Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija rīko jau astoto gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti