Dienas ziņas

Latvijas mājražotāji kļūst radošāki

Dienas ziņas

Pasniedz pirmo Ģ.Eliasa balvu

Atmet telefonu un dzīvo!

«Atmet telefonu un dzīvo!» – skolās sāk kampaņu par drošību dzelzceļa tuvumā

"Atmet telefonu un dzīvo!". Ar šādu nosaukumu sākusies "Latvijas dzelzceļa" (LDz) sociālā kampaņa, kuras laikā skolēniem stāstīs par drošību. Kampaņas mērķis ir samazināt negadījumu skaitu uz sliedēm un pievērst jauniešu uzmanību drošai dzelzceļa sliežu šķērsošanai. Pieredze liecina, ka mobilo ierīču lietošana dzelzceļa tuvumā var maksāt dzīvību.

Drošības eksperti kampaņas laikā apmeklēs Latvijas skolas un īpaši akcentēs atbildīgu mobilo tehnoloģiju lietošanu. Drošības stundās skolēniem rādīs videomateriālus un iesaistīs viņus diskusijās, lai  samazinātu negadījumu skaitu uz dzelzceļa sliedēm. Pirmajā lekcijā pabija arī Latvijas Televīzija.

"Ja tu viņiem rādi kaut ko maigu, mierīgu, viņi padomās – nu. ko tad tas vilciens... Nekas tur sarežģīts nav.

Bet, kad viņš paskatās uz ekrānu un ir kaut kas daudz, daudz nopietnāks, tad varbūt arī aizdomājās – jā, dzelzceļš ir ātrs, stiprs, bremzēšanas ceļš garš, un tā ir ļoti nopietna lieta.

Paaugstinātās bīstamības zona," stāstīja LDz izglītības projektu vadītāja Māra Baumane.

Kravas vilciens sver vairākus tūkstošus tonnu, un bremzēšanas ceļš var būt līdz pat kilometram. Līdz septembrim jau noticis 21 negadījums, kurā gājuši bojā 15 cilvēki. Mobilās tehnoloģijas visvairāk lieto tieši jaunieši vecumā līdz 24 gadiem.

Drošības stundas laikā skolēniem skaidros ne tikai drošības noteikumus, bet arī interaktīvā veidā piedāvās pašiem izvērtēt dažādas situācijas un norādīt uz vēlamo rīcību, lai mazinātu riskus dzelzceļa tuvumā.

"Ir lietas, kuras es jau zināju, jo es dzīvoju blakus dzelzceļam, bet toties ir cilvēki, kuri varbūt nedzīvo dzelzceļa tuvumā, bet tieši skolai ir blakus dzelzceļš, un to būtu lietderīgi zināt," sacīja skolniece Elizabete Visocka.

"Lietas ir mazsvarīgākas par dzīvību. Dzīvība un veselība ir pirmajā vietā," piebilda skolnieks Artūrs Silenieks.

Gandrīz 40% LDz un SKDS aptaujāto cilvēku atzinuši, ka mobilo ierīču lietošanas dēļ gadījies nokļūt riskantā situācijā un tādējādi savlaicīgi nepamanīt apdraudējumu. Tagad arī ikvienam ir iespēja kļūt par citas dzīvības glābēju un piedāvāt savu saukli un idejas. 

"Jebkurš no mums var piedalīties kampaņā un ar savu balsi, ar savu sakāmo glābt dzīvības. Mājaslapā www.atmettelefonu.lv ir iespēja piedalīties konkursā - piedāvāt savu saukli akcijai, un pieci labākie kļūs par ierakstiem radiostacijā un palīdzēs citiem būt uzmanīgākiem," teica sociālās kampaņas vēstnesis Kaspars Ozoliņš.

Septembrī un oktobrī kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” drošības stundas notiks ne tikai Rīgā, bet arī citur Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt