Atliek cigarešu izņemšanu no veikalu plauktiem

Saeima no darba kārtības izslēdza likuma grozījumus, kas liktu jau no šā gada jūlija no veikalu plauktiem izņemt cigaretes, noliekot tās neredzamā vietā un piedāvājot pircējiem izvēlēties no rakstiska saraksta.

Kā Latvijas Televīziju informēja deputāts Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība),  grozījumi izslēgti, jo neradītu visiem tirgotājiem vienlīdzīgas iespējas. No veikalu plauktiem būs jāizņem cigaretes, taču tās varētu palikt specializētajos veikalos ar atsevišķu ieeju.

Pēc deputātu domām, šāda norma nebūtu godīga pret mazajiem veikaliem, tāpēc komisija vēl mēģināšot meklēt risinājumu.

KONTEKSTS:

Likuma grozījumi paredzēja, ka tabakas izstrādājumi un citi smēķēšanas produkti veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas.

Priekšlikumu turpmāk cigaretes un citus smēķēšanas produktus veikalos novietot pircējiem neredzamā vietā pērn iesniedza gan Latvijas Ārstu biedrība, gan „Saskaņas” deputāts Vitālijs Orlovs. Kā norāda deputāts, priekšlikuma mērķis ir mazināt smēķēšanas izplatību jauniešu vidū:

"Neredzot [cigarešu paciņas], jaunajai paaudzei nebūs vēlmes varbūt pamēģināt [smēķēšanu]. Tas nekādā veidā nav saistīts ar tiem, kuri jau smēķē. Viņiem būs iespējas nopirkt cigaretes. Bet jaunajai paaudzei - neredzot cigaretes, viņi būs pasargāti, manuprāt, no smēķēšanas uzsākšanas."

Priekšlikumu aizstāv Veselības ministrija. Tās pārstāve Līga Timša norāda, ka jebkura produkta izvietojums ir viens no mārketinga instrumentiem, kura mērķis ir pārdot produktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti