Atlaiž VARAM valsts sekretāru Antonovu; vietā ieceļ Puķīti

Valdība otrdien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra Aleksandra Antonova atbrīvošanu no amata un līdzšinējā Kultūras ministrijas valsts sekretāra Gunta Puķīša iecelšanu viņa vietā, informēja Latvijas Radio korespondents Ivo Leitāns. 

Jaunajā amatā VARAM Puķītis tiks pārcelts ar 12.martu. Kultūras ministrija un Puķītis esot piekrituši šādām izmaiņām.

Antonovs noradīja, ka viņš vērsīsies tiesā, lai apstrīdētu atlaišanu, bet, tā kā šajā valdības sēdē jau iecelts cits valsts sekretārs, amatā atgriezties viņš nevarēs un varēs vien prasīt kompensāciju.

Antonovs arī norādīja, ka valdības sēdē aicināja jautājumu atlikt, jo pēdēji dokumenti saistībā ar viņa disciplinārlietu tika saņemti tikai dažas minūtes pirms sēdes sākuma, bet Ministru kabinets tomēr pieņēma lēmumus.

Viņš arī pauda, ka esot politiska vēlme no viņa atbrīvoties, un iemesls varētu būt tas, ka viņš ir iebildis pret papildu līdzekļu piešķiršanu uzņēmumam „Skonto būve” Inčukalna „Gudrona dīķu” sanācijas projekta realizēšanai.  

Viņš klāstīja, ka „Skonto būve”  piedalījusies vairākos būvniecības projektos, kuri būvniecības laikā sadārdzinājušies, piemēram, Dienvidu tilta un „Gaismas pils” būvniecībā,  un, viņaprāt, „arī šoreiz „"Skonto būve" rēķinās, ka arī šajā projekta varēs dabūt vismaz pusi no summas vēl klāt”.

Antonovs uzsvēra, ka pēc būtības pārkāpums viņa darbībā netika konstatēts, jo viņš neesot pieņēmis lēmumu par naudas izmaksāšanu Karvas HES projektā, bet tikai uzdevis vērtēt, vai ir iestājusies tiesiskā paļāvība klientam. Antonovs arī norādīja, ka iepriekš ne ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts (Reformu partija), ne pašreizējais ministrs Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība) šo viņa rezolūciju neatcēla.   

Aleksandrs Antonovs nejūtas vainīgs
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka februārī VARAM ministrs Einārs Cilinskis nolēma atstādināt no amata  ministrijas valsts sekretāru Antonovu. Šāds lēmums pieņemts, jo Antonovs var ietekmēt „tiesiska risinājuma panākšanu saistībā ar Karvas HES projekta finansēšanu”.

Iepriekš tika izveidota disciplinārkomisija, kas izvērtēja Antonova rīcību, pieņemto lēmumu tiesiskumu un pamatotību saistībā ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta projekta "Moderna un videi draudzīga Karvas HES izveide, nodrošinot oglekļa dioksīda emisijas samazinājumu" ietvaros īstenoto aktivitāšu finansēšanu.

Savukārt Antonovs bija paudis pārliecību, ka viņš savu amatu disciplinārlietas izmeklēšanas rezultātā nezaudēs.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot Vides investīciju fonda lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides piesārņošanā, īpašnieks pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

Vides aizsardzības klubs (VAK) kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu "Fario" vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā Karvas HES būvatļauja atzīta par nelikumīgu. Šo lēmumu pārsūdzējis gan HES būvnieks "Patina", gan LAD, pašlaik lieta atrodas Administratīvajā apgabaltiesā, kas to izskatīs 3.februārī.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt