Atlaista Preiļu slimnīcas valde

Ceturtdien Preiļu slimnīcas kapitāldaļu turētāju kopsapulcē atlaista slimnīcas valde. 

Kopsapulcē tika skatīti jautājumi par slimnīcas 2018.gada pārskata apstiprināšanu, peļņas izlietošanu un vēl citiem jautājumiem. Kā apliecināja Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētāja, radās neskaidrības un bažas par slimnīcas valdes darbu, tāpēc tika nolemts, ka to nepieciešams atlaist.

Valdi līdz šim veidoja trīs locekļi. Slimnīcā ir ievēlēta jauna pagaidu valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Žukova.

Sapulcē nebija ieradusies atstādinātā slimnīcas valdes priekšsēdētāja Iveta Stare, kura iepriekš stāstīja, ka sadarbība ar domi nav pozitīva.

Atlaista Preiļu slimnīcas valdeLāsma Zute

  Iemeslus kādēļ slimnīcā atlaista valde uzskaitīja Preiļu novada domes priekšsēdētāja Plivda:

  "Slimnīcas apgrozījums pagājušā gadā bija nedaudz virs trim miljoniem, un savukārt izdevumu pozīcijā "Citi izdevumi" ir vairāk nekā pusmiljons eiro, un nav konkrēta atšifrējuma. Tālāk valde ir pārkāpusi savas pilnvaras. Tika izveidota Rehabilitācijas nodaļas filiāle Varakļānos, bet kapitāla daļu turētāji netika par to informēti. Un arī šodien darba kārtībā bija jautājums par SIA "Preiļu slimnīca" Rehabilitācijas nodaļas Varakļānu filiāles ierakstīšanu komercreģistrā. Kāpēc Preiļu slimnīcai ir jāver filiāli ar ierakstīšanu - praktiski jauns uzņēmums komercreģistrā Varakļānos.

  Vēl arī vairāki citi jautājumi, kur valde diemžēl nevarēja paskaidrot - gan kuponus, kas tika izsniegti uz medicīnas fitnesa centru, kā viņi radušies, kā arī dāvanu kartes, kas nav reģistrētas grāmatvedībā."

  Tuvākajā laikā tiks sludināts jauns valdes locekļu konkurss. Un kā norāda Maruta Plivda, tiks lemts, vai slimnīcai nepieciešami trīs valdes locekļi, vai, iespējams, tikai viens.

  Stare Latvijas Radio pastāstīja, ka viņai ir pieejams zvērināta revidenta ziņojums vadībai, kur ir pilnīgi citādāk aprakstīta šī situācija, nekā to komentē domes priekšsēdētāja. "Tas ir nekorekti. Es noteikti vērsīšos Zvērinātu revidentu asociācijā un arī pie zvērinātā revidenta, jo šādā veidā graut uzņēmuma reputāciju, valdes reputāciju ir nepieņemami. Preiļu slimnīca vienmēr piedalījās visos pasākumos ar prezentācijām, atskaitēm, un pašvaldībai vienmēr tika sniegtas atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem," pauda Stare.

  Neierašanos sapulcē Stare skaidroja ar veselības apstākļiem. "Tomēr man nav saprotams, kāpēc valdes sēdē vakar neļāva piedalīties citu struktūrvienību vadītājiem, jo tā tiešām var būt, ka valde nevar ļoti precīzi atbildēt uz visiem jautājumiem, jo tas ir komandas darbs un komandas atbildība. Vienīgais darbinieks, kam kapitāldaļu turētājs ļāva piedalīties sapulcē bija Finanšu daļas vadītāja. Man tas nesaprotami un nepieņemami, jo līdz šim šādās sapulcēs varēja piedalīties arī citi darbinieki," teica Stare.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti