Ārpus Rīgas

Jau 10 gadus robeža nedala Valku un Valgu

Ārpus Rīgas

Jau nākamā gada pavasarī Liepājā varētu sākt būvēt jauno jahtu ostu

''Rīgas un Apriņķa Avīzes'' galvenais redaktors Dzintris Kolāts par varu Baldonē

Atlaistā Baldones izpilddirektore uzvar tiesā, bet darbā neatgriezīsies

Bijusī Baldones novada pašvaldības izpilddirektore Ausma Plūme tiesvedībā par viņas atjaunošanu amatā pati atteicās no atgriešanās darbā pašvaldībā, bet Rīgas rajona tiesa piesprieda novadam izmaksāt viņai kompensāciju 990 eiro apmērā, Latvijas Radio pastāstīja “Rīgas Apriņķa Avīzes” galvenais redaktors Dzintris Kolāts.

Plūme prasībā tiesā sākotnēji prasīja atjaunot viņu amatā un izmaksāt gan negūtos ienākumus, gan kompensāciju 5000 eiro apmērā. Tiesa gan piesprieda tikai daļēju kompensāciju 990 eiro.

No atjaunošanas amatā Plūme atteicas pati, uzskatot, ka pēc atlaišanas diez vai varēs ar jauno domes vadību sastrādāties, stāstīja Kolāts.

Plūme ar spriedumu apmierināta un netaisās to pārsūdzēt.

Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka tiesā bijusī izpilddirektore vērsusies, jo uzskata, ka atlaista negodīgi.  Plūme no darba atlaista pārbaudes laikā. Viņa amatā tika apstiprināta maijā, vēl iepriekšējā domes sasaukuma laikā.

Septembrī izpilddirektores atlaišanai no amata tika sasaukta domes ārkārtas sēde. Balsojot par Plūmes atlaišanu, tās iemesli skaidroti netika, jo dome lēmumu pieņēma, pamatojoties uz Darba likuma pantu, ka darba devējam, uzsakot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt uzteikuma iemeslu. Lēmumu atbrīvot izpilddirektori no amata atbalstīja visi koalīcijas deputāti, bet Reģionu alianses pārstāvji bija pret to.

Pati Plūme domes lēmumu sauca par politisku izrēķināšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti