Atlaišanas pabalstiem skolotājiem paredz 300 000 eiro

Pašvaldību dibināto, taču reorganizējamo un slēdzamo skolu pedagogiem atlaišanas pabalstiem valdība otrdien, 17. jūlijā, pārdalot finansējumu, ierēķināja 300 000 eiro.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, ka līdz 31. maijam tā ir saskaņojusi piecu pašvaldību lēmumus par internātskolu reorganizāciju vai slēgšanu – Aglonas internātvidusskolas, Liepnas internātpamatskolas, Mālpils internātpamatskolas un Vaiņodes internātpamatskolas slēgšanu un Biržu internātpamatskolas reorganizāciju.

Tādējādi, neesot izdevumiem šo skolu uzturēšanā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) budžetā internātskolu uzturēšanas izdevumu daļējai segšanai radīsies ietaupījums 300 000 eiro apmērā, ko izmaksāt tiem pedagogiem, kuri internātskolu reorganizācijas vai slēgšanas gadījumā darbu neturpinās kādā citā skolā.

IZM norāda, ka šādi pabalsti jau tika piešķirti 2017.gadā.

Tādēļ arī 2018.gadā tiks piešķirti no valsts budžeta mērķdotācijas finansēto pedagogu atlaišanas pabalsti. Pabalsta aprēķinā netiks ņemts vērā no pašvaldības budžeta piešķirtais finansējums atalgojumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti