Atkritumus Rīgā pagaidām izvedīs trīs firmas; par 4% tirgus vēl runā

Atkritumus Rīgā ārkārtējās situācijas laikā turpinās izvest "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus", informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"). 

ĪSUMĀ:

  • "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus" turpinās izvest atkritumus Rīgā.
  • Rīdziniekiem nav jāslēdz jauni līgumu, un arī cenas paliks tās pašas.
  • Pašreizējais regulējums būs trīs mēnešus vai arī līdz tiesas lēmumam par Konkurences padomes rīcību, aizliedzot domei slēgt līgumu ar "Tīrīgu".

Tā kā "Pilsētvides serviss" atkritumu apsaimniekošanas jomā vairs nedarbojas, komersanta apsaimniekoto pilsētas daļu - 4% - pārņems "Clean R" vai "Eco Baltia vide". Burovs teica, ka pašlaik notiek sarunu procedūra, kurā šis jautājums tiks atrisināts. Paredzēts, ka līgumu noslēgs piektdien, 13.septembrī.

Burovs uzsvēra, ka iedzīvotājiem nebūs nepieciešams slēgt jaunus līgumus, kā arī cenas paliks tās pašas.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs
00:00 / 01:10
Lejuplādēt

Ar "Clean R" un "Eco Baltia vide" par atkritumu apsaimniekošanu viņu iepriekšējās teritorijās vienošanās par esošā līguma turpināšanu parakstītas, bet ar "Lautus" to paredzēts paveikt piektdien.

Mērs skaidroja, ka "Pilsētvides serviss" aizņēma 4% no visa atkritumu apsaimniekošanas tirgus Rīgā un lielākā daļa no tā apkalpotās teritorija bija pilsētas kapsētas.

Pašreizējais regulējums būs trīs mēnešus vai arī līdz tiesas lēmumam par Konkurences padomes rīcību.

Kā skaidro Rīgas domē – pašlaik iedzīvotājiem un uzņēmumiem, arī tiem, kuri līdz šim bija “Pilsētvides serviss” klienti, nav jāsteidzas pārslēgt līgumus. Atkritumi tiks izvesti bez līguma par līdzšinējo cenu un līdzšinējā grafikā. Par šo pakalpojumu komersants piestādīs rēķinu.

Papildinformāciju par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu var iegūt Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā, zvanot uz tālruņiem: 67012986 un 67181241 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Burovs pastāstīja, ka 23.septembrī tiesa skatīs Rīgas domes sūdzību par Konkurences padomes lēmumu, kas aizliedz kopsabiedrībai "Tīrīga", kurai atkritumu izvešanu dome bija uzticējusi uz 20 gadiem, slēgt līgumus ar iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu pēc 15.septembra.

 

Savukārt ceturtdien plkst.18 pie Rīgas domes notika domes Jaunās konservatīvās partijas deputātu rosināts pikets, lai pievērstu uzmanību sabiedrības neapmierinātībai, kas saistīta ar plānoto Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas politiku. Piketa dalībniekiem rokās bija plakāti ar uzrakstiem, kas rosina atlaist Rīgas domi un nodrošināt, ka galvaspilsētā nav atkritumu monopola. Sanākušie skandēja saukļus, kā arī vienojās dziesmā "Rīga smird", izmantojot tautasdziesmas "Rīga dimd" melodiju. Viņi arī aicināja iznākt Rīgas mēru, lai paustu savu viedokli viņam personīgi. Burovs pie piketa dalībniekiem neiznāca.

KONTEKSTS:

Kopsabiedrība "Tīrīga"

Kopsabiedrību "Tīrīga" veido divu atkritumu apsaimniekotāju "Clean R" un "Eco Baltia vide" kopīgais uzņēmums "CREB Rīga" un pašvaldības uzņēmums "Getliņi EKO".

15. septembrī Rīgā bija paredzēts mainīt atkritumu apsaimniekotāju – četru kompāniju vietā atkritumus izvestu "Tīrīga", kurai Rīgas dome bija paredzējusi uzticēt šo darbu uz 20 gadiem. Taču Konkurences padome iebilda pret šādu monopolu un nepilnu nedēļu pirms atkritumu izvedēju maiņas liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Rīgas dome pārsūdzējusi šo lēmumu.

Lai nepieļautu atkritumu haosu galvaspilsētā, kad svētdien iedzīvotājiem nav līgumu ar atkritumu apsaimniekotājiem un viņu atkritumi netiek izvesti, valdība trešdien, 11. septembrī, ārkārtas sēdē akceptēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā. Tā ļauj atkritumu apsaimniekotājiem sākt darbu jau svētdien arī bez līgumiem ar iedzīvotājiem.

Valdībā gan lēmumu par ārkārtējo situāciju pieņēma tikai ar otro reizi. Ministrus mulsināja tas, ka Konkurences padome neredz šķēršļus, kāpēc spēkā nevarētu būt līdzšinējie domes līgumi ar apsaimniekotājiem. Noslēgumā ārkārtējā situācija tika izsludināta, vairākiem ministriem sakot, ka viņi uzticas Pūcem, kā arī Valsts kancelejas juristiem, kuri arī šo valdības rīcību raksturoja kā vienīgo iespējamo, lai nepieļautu haosu atkritumu apsaimniekošanā.

Nākamnedēļ par ārkārtējās situācijas pamatotību jālemj Saeimai. Valsts kanceleja aģentūrai LETA skaidroja, ka Ministru kabinetam ir tiesības izsludināt ārkārtējo situāciju uz laiku līdz trim mēnešiem. Savukārt Saeimai valdības lēmums par ārkārtējo situāciju ir nekavējoties jāiekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā. Ja Saeima to noraida, valdības lēmums zaudē spēku un saskaņā ar to ieviestie pasākumi nekavējoties tiek atcelti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt