Atkritumu savākšana autoceļu malās ik gadu izmaksā ap pusmiljonu eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā ap pusmiljonu eiro. Viens no lielo izmaksu iemesliem ir ceļmalu konteineros atstāto sadzīves un būvniecības atkritumu apjoms. Taču konteineri ceļu malās domāti tikai nelieliem atkritumiem. Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija vērtēja, ka mājsaimniecību atkritumu kalni pie ceļmalu konteineriem veidojas vietās, kur nav sakārtota atkritumu apsaimniekošana un tās uzraudzība.

Atkritumu savākšana autoceļu malās ik gadu izmaksā ap pusmiljonu eiro
00:00 / 05:05
Lejuplādēt

Atkritumu savākšana autoceļu malās ik gadu valstij izmaksā aptuveni pusmiljonu eiro. Valsts akciju sabiedrības "Latvijas Autoceļu uzturētājs" (LAU) pārstāve Sigita Paula norādīja, ka atkritumu apjoms jau ilgstoši ir nemainīgs, kas liedz ieguldīto naudu novirzīt lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem. Turklāt bez autovadītāju izmētātajiem ēdienu iepakojumiem vietās, kur ceļmalās izvietoti konteineri tieši šiem atkritumiem, veidojas mājsaimniecību būvgružu un sadzīves atkritumu maisu kalni.

Viena no tādām vietām ir kāds stāvlaukums "Peši" pie Liepājas–Rucavas autoceļa. Atkritumus šajā ceļmalā izved reizi divās nedēļās, bet netālu no vietējās mazdārziņu teritorijas meža ielokā paslēptajā stāvlaukumā ātri no jauna parādās atkritumu krāvumi, stāstīja Paula.

Dienvidkurzemes novadā iekļautās Rucavas novada pašvaldības izpilddirektors Edgars Bertrams pārliecināts, ka minētie konteineri ir biežāk jāiztukšo autoceļu uzturētājam, savukārt kontroli, viņa ieskatā, varētu nodrošināt ar video novērošanas ierīkošanu. Vienlaikus Rucavas pārstāvis atzina, ka, iespējams, visām mājsaimniecībām novadā nav līgumu par atkritumu izvešanu.

Savukārt Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas valdes locekle Rūta Bendere vērtēja, ka tieši mājsaimniecību atkritumu apjoms kādās ceļmalās ir spoguļattēls atkritumu apsaimniekošanas ainai tuvējos novados.

"Latvijas Autoceļu uzturētājs" atgādināja, ka ceļmalu konteineri domāti tikai ceļu lietotāju ērtībām un nelieliem atkritumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti