Atkritumu daudzums Latvijas mežos nav būtiski samazinājies

Pēdējos gados savākto atkritumu daudzums Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotajos mežos nav būtiski samazinājies, aģentūrai BNS pastāstīja LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

"Pēdējo gadu laikā mežos savākto atkritumu daudzums nav būtiski samazinājies, tomēr sabiedrības informēšanas un Cūkmena darba dēļ ir apturēta atkritumu pieauguma tendence," sacīja Kotovičs un piebilda, ka arī šogad uzņēmums aicina nemēslot mežā.

Pēc viņa teiktā, lai arī ir pieņemts papildu nodoklis plastmasas iepakojumiem, to izmantošana nav būtiski samazinājusies. "Iepriecina fakts, ka ir panākta vienošanās par depozīta sistēmas ieviešanu PET pudelēm, tomēr to pieņemšana taras punktos sāksies tikai 2015.gadā. Pagaidām atpūtas vietās PET pudeles veido 60‒70% no kopējā atkritumu tilpuma," norādīja LVM pārstāvis.

Kotovičs atzina, ka arī mežā iesviesti mājsaimniecību atkritumi vēl joprojām ir biežs mežkopju un talkotāju atradums, it īpaši dažādu dārzkopju kooperatīvu un vasarnīcu rajonu tuvumā.

Kompānija LVM ir izveidota, lai apsaimniekotu valsts mežus ‒ izsolītu ciršanas tiesības mežos, tos atjaunotu, nomātu medību platības u.c. LVM īpašnieks ir valsts, bet kompānijas akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti