Atkritumu apsaimniekotājs: Rīdzinieki ir kūtri bioloģisko atkritumu šķirotāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīdzinieki ir nedaudz kūtri bioloģisko atkritumu šķirotāji, novērojis atkritumu apsaimniekotājs "Clean R".

„Clean R” valdes loceklis Guntars Levics
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Lai veicinātu atkritumu šķirošanu, uzņēmums pavasarī izsludināja konkursu "Šķiro BIO", kurā aicināja apkalpotajās Rīgas zonās – Kurzemes un Latgales priekšpilsētā, kā arī centra rajonā – iedzīvotājus šķirot bioloģiskos atkritumus. Konkurss norisinājās trīs mēnešus, un nu svinīgi godinās uzvarētājus – Zeltiņu ielas 8 iedzīvotājus.

„Clean R” uzstādījis nedaudz vairāk nekā 400 bioloģisko atkritumu tvertnes. Taču uzņēmuma valdes loceklis Guntars Levics norādīja, ka konteineru skaits noteikti pieaugs. Līdz rudenim cer kopumā izvietot tūkstoti konteineru.

“Aptuveni gadu ir pieejama bioloģisko atkritumu šķirošana. Mēs esam aplēsuši, ka, šķirojot atkritumus, var samazināt izmaksas aptuveni par 40%. Ja, piemēram, viena daudzdzīvokļu māja mēnesī maksā 200 eiro par atkritumu izvešanu, tad, sākot šķirot, tā varētu samazināt [izdevumus] gandrīz par pusi, kas gadā veido aptuveni jau 1000 eiro. Bet cilvēki ir kūtri uz šķirošanu kā tādu, īpaši bioloģisko atkritumu šķirošanu. Jāsaka, sākumā novērojām, ka

 konteineri vai nu pildās ļoti lēnām, vai arī pildās ar tiem atkritumiem, kas nav bioloģiskie atkritumi,” pastāstīja Levics.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti