Atklāts pārbūvētais reģionālā autoceļa posms Smiltene–Gulbene

Pirmdien, 17. oktobrī, svinīgi atklāts pārbūvētais reģionālā autoceļa Smiltene–Gulbene (P27) posms no Taurēm līdz Gulbenei (34,87.–61,22. km). Uzlabojumi veikti 26 kilometru posmā, tai skaitā ceļa sega pārbūvēta 11 kilometru garumā, bet 15 kilometru posmā ir atjaunots asfaltbetona segums, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

No Taurēm līdz krustojumam ar vietējo ceļu Sinole–Tirzas (V413) stacija un 300 metru posmā pie Gulbenes (34,87.-45,60. km un 60,91.-61,22. km) veikta ceļa segas pilnīga vai daļēja pārbūve un divās kārtās ieklāts asfaltbetona segums, savukārt no krustojuma ar autoceļu V413 līdz Gulbenei (45,60.–60,91. km) veikta ceļa profila labošana un ieklāta asfaltbetona virskārta.

Lai nodrošinātu iedzīvotāju drošu un ērtu nokļūšanu uz autobusa pieturvietām, pie Gulbenes (60,90.-61,22. km) abās pusēs autoceļam izbūvēta bruģēta, apgaismotu ietve, kas savienot ar esošo pilsētas ietvi.

Visā posmā arī sakārtota ūdens atvades sistēma un atjaunotas autobusu pieturvietas, visās pieturvietās uzstādīti soliņi un atkritumu urnas.

Ceļu būvnieka SIA "8 CBR" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis norādīja, ka ceļa segums iepriekš bijis kritiskā stāvoklī. Autoceļam trīs posmos izbūvēts jauns asfalta segums, turklāt divos no tiem veikta arī pārbūve, vietām pilnībā nomainot esošās konstrukcijas, tostarp pastiprinot līdzšinējo šķembu kārtu ar jaunu minerālmateriālu maisījumu.

"Objekta būvniecībai kopumā izmatots vairāk nekā 35 000 m3 smilts, 100 000 tonnas (t) šķembu un 60 000 t asfalta, uzstādītas drošības barjeras 4,5 km garumā, vairāki simti ceļazīmju un apzaļumota ceļam piegulošā teritorija aptuveni 10 ha platībā. Šie skaitļi iezīmē paveikto darbu nozīmīgo apmēru," piebilda ceļu būvnieka vadītājs.

LVC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis norādīja, ka pēdējo gadu laikā valsts ceļos Gulbenes apkārtnē ir  veikti lieli ieguldījumi – izremontēts gan reģionālais ceļš P37 Madonas virzienā, gan P36, kas ir Balvu un Alūksnes virziens.

Darbus par līgumcenu 7 127 027 eiro (ar PVN) veica SIA "8 CBR", tie finansēti no 2021. gadā papildus piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no valsts budžeta. Projekta autors ir SIA "Projekts 3", būvuzraudzību īstenoja SIA "Būvju profesionālā uzraudzība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti