Atklātā konkursā meklē Satiksmes ministrijas valsts sekretāru

Trešdien, 17. aprīlī, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatam, kas ir vakants, kopš darbu ministrijā pameta Kaspars Ozoliņš. Pretendenti aicināti pieteikties līdz 16. maijam, informēja Valsts kancelejā.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, augstākā izglītība, vēlams, vadībzinātnēs, jurisprudencē, ekonomikā vai inženierzinātnēs. Tāpat tiek prasīta vismaz triju gadu pieredze organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā organizācijas vadītāja tiešā pakļautībā ar vismaz 150 padotajiem darbiniekiem. Vēlams, lai pretendenti būtu guvuši darba pieredzi valsts vai pašvaldību institūcijā, valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrībā.

Tiek sagaidīta arī izpratne par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvo procesu, budžeta plānošanu, kā arī teicamas angļu un krievu valodas zināšanas. Tāpat tiks ņemtas vērā teicamas stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes, kā arī sistēmiska pieeja jautājumu risināšanā, spēja uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju.

Konkursa organizēšanā piesaistīta arī personālatlases kompānija “Eiropersonāls”.

Tā papildus jau saņemtajiem pretendentu pieteikumiem mudinās pieteikties konkursam vēl citus potenciālos amata kandidātus.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrās kārtas ietvaros pretendenti prezentēs savu vīziju par transporta nozares vidēja un ilgtermiņa prioritātēm un attīstību, savukārt trešajā kārtā neatkarīgi eksperti vērtēs pretendentu vadības kompetences.

Konkursa komisija līdz 21. jūnijam iesniegs satiksmes ministram rakstisku ieteikumu par pretendentu, kas vislabāk atbilst amatam izvirzītajām prasībām. Satiksmes ministrs virza pretendentu apstiprināšanai Ministru kabinetā un pēcāk ieceļ Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatā.

Konkursa uzvarētājs, ieņemot Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatu, saņems mēnešalgu 2441 eiro apmērā. Par sasniegtiem darba rezultātiem, atbilstoši valsts pārvaldē nodarbināto atlīdzības sistēmai, būs iespējams saņemt arī atlīdzības mainīgo daļu. Tāpat šis amats paredz iespēju saņemt veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas un iespēju piedalīties augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. Pretendentu atlases procesā tiks aicināti piedalīties arī neatkarīgi novērotāji.

KONTEKSTS:

Kaspars Ozoliņš Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatā bija kopš 2013.gada.

Šogad satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) neilgi pēc stāšanās amatā atsauca Ozoliņu no Ventspils ostas valdes locekļa amata. Vēlāk pēc abpusējas vienošanās Ozoliņš pameta arī Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatu.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti