Atklās īpašu piemiņas vietu barikāžu dalībniekiem

Ceturtdien, 11. oktobrī, Ozolnieku novada Brankās vakarā atklās piemiņas vietu 1991. gada barikāžu dalībniekiem. Skvērs ar nosaukumu „Brīvības gaisma” izveidots ar Ozolnieku novada domes un vietējo uzņēmēju, kā arī citu iesaistīto personu atbalstu.

Viens no projekta atbalstītājiem, uzņēmējs Aldis Cimermanis Latvijas Radio pastāstīja, ka “savulaik, 1991. gadā, kad beidzās barikādes, sovhoza „Lielupe” darbinieki iestādīja mazus ozoliņus kā tādu aleju, un laika gaitā tie ozoliņi bija izauguši par lieliem kokiem un aizauguši kā viens liels mežs”.

Aldis CimermanisKristaps Feldmanis
“Divus gadus atpakaļ atnāca pie mums Gunārs Sproģis, kas tolaik bija viens no barikāžu pasākumu organizētājiem, un teica, ka viņam ļoti sāpot sirds par to, ka aiziet nebūtībā tāda piemiņas vieta. Radās kopā doma, ka varētu to vietu sakārtot, atjaunot un iedot tai citu skatu,” stāstīja Cimermanis.

“Šobrīd esam realizējuši tādu skvēru „Brīvības gaisma”, kur ir informatīvs stends, tāda instalācija, kas atgādina ugunskuru, un tāda piemiņas vieta tiem cilvēkiem, kas tajā laikā brauca uz barikādēm, un arī tāda kā atceres vieta, kur arī jaunā paaudze var atnākt uzzināt par tā laika notikumiem un arī par to, ka viņu tēvi un vectēvi piedalījās šajās cīņās,” viņš piebilda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti