Atklājot inženieru fakultātes ēku, Rēzeknes augstskola cer uz lielāku studentu pieplūdumu

Vēl līdz 8.jūlijam turpinās topošo studentu uzņemšana Latvijas augstskolās vienotajā uzņemšanas sistēmā. Jau no trešdienas absolventi ierodas arī Rēzeknes augstskolā, lai apstiprinātu savu pieteikumu izvēlētajām studiju prioritātēm. Rēzeknes augstskola šogad cer uz lielāku studēt gribētāju skaitu, tā kā tiek atklāta Rēzeknes augstskolas jaunā inženieru fakultātes ēka, kas paredz jau ar jauno mācību gadu studentiem piedāvāt mūsdienīgu aprīkojumu inženierzinātņu apgūšanai.

Piektdien Rēzeknes augstskola svinīgi atklāj jauno inženierzinātnes fakultātes ēku, kas jau ar nākamo mācību gadu, aprīkota ar modernām laboratorijām, studentiem piedāvās arī mūsdienīgas apmācības iespējas. „Šeit ir ķīmijas laboratorija ar visiem gāzu pieslēgumiem, speciālām gāzēm ar visu uz vietas pie darbgalda, mums te ūdens arī ir. Viss vienkopus. Pprincipā šī ir viena no tādām sarežģītākajām savā izpildījumā,” jauno moderno laboratoriju kompleksu vēl pirms atklāšanas izrāda Rēzeknes augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks.

Rektors atklāj, ka jaunajā inženieru fakultātes būvē jau ar jauno mācību gadu pieejamā aprīkojuma komplektācija būšot gana unikāla: „Viena otra laboratorija ir tāda, kas Austrumeiropā vienīgā sava veida komplektācijā, citas ir Baltijā unikālas, citas ir Latvijā unikālas.”

Rēzeknes augstskola strādājusi pie tā, lai nevienu nedublētu, bet tajā pašā laikā attīstītos mūsdienu prioritārajā inženierziņātņu jomā un topošos studentus pievilinātu ar mūsdienīgu aprīkojumu. “Šeit būs mehatronikas laboratorija, kura šādā komplektācijā ir vienīgā Austrumeiropā. Nu atsevišķi modeļi ir daudziem, bet tas, kas ir mums, tas ir tāds vienīgais. Un tā unikalitāte principā ir tajā, ka students automātikas procesa vadību iemācās no izejvielas ienākšanas uzņēmumā līdz noliktavas. Visa robotika – viss, kas tur nāk iekšā,” stāsta Teirumnieks.

Inženierfakultāte ar vairāk nekā seši simti studentiem šobrīd ir arī lielākā Rēzeknes augstskolas fakultāte. Un ar jauno mācību gadu šajā ēkā Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115, būs ne vien auditorijas un augstskolas bibliotēka, bet arī 17 mūsdienīgas laboratorijas. Tās izmantot varēšot ne vien mehatronikas, informācijas tehnoloģiju, būvniecības, videsinženierzinātņu studenti, pētnieki, bet arī uzņēmēji.

Metālapstrādes uzņēmuma “Leax Rezekne” tehniskais direktors Gints Jačuks uzskata, ka augstskolas jauno laboratoriju kompleksa atklāšana ir reģionam visai nozīmīga, jo jaunus vēl kvalificētākus speciālistus uzņēmuma vajadzībām varēs sagatavot tepat uz vietas. „Arī ja tie posteņi nebūs tieši tie, kas nepieciešami mūsu ražošanai, tad jebkurā gadījumā tehniskā bāze, kas cilvēkiem ļaus labi integrēties mūsu darba vidē, tāpēc ka mēs apmācam kaut kādu specifiku šeit, bet ir kaut kādas lietas, kas ir jāzina. Tā ka tas ir ļoti pozitīvi. Arī tagad mēs cenšamies piesaistīt studentus gan praksēs, gan darbā ņemam, gan arī tālāk sadarbojamies. Tā ka viss, kas popularizē tehniskās zināšanas, tas ir tikai apsveicami,” saka Jačuks.

„Šogad studentu interese par Rēzeknes Augstskolu ir krietni lielāka, un mēs ceram, ka studējošo skaits pirmajā kursā būs daudz lielāks nekā iepriekšējos studiju gados,” šajā topošo studentu pieteikšanās studijām laikā cerīgi raugās Rēzeknes augstskolas studiju daļas vadītāja Alvīne Kazinika. Viņa uzsver - tā kā infrastruktūra ir ļoti būtiska jauniešu piesaistei, šogad, atklājot inženierzinātnes fakultātes jauno moderno ēku, augstskola cer studentu skaitu palielināt par 100-150 studentiem.

Jaunās Rēzeknes augstskolas inženierfakultātes ēkas atklāšanā šodien piedalīsies arī ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt