Panorāma

Policija vadītājas apturēšanu sauc par pārpratumu

Panorāma

Panorāma

Atklāj Rīgas praidu

Atklāj Rīgas praida nedēļu – tā kulminācija būs gājiens un koncerts sestdien

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc četru gadu pārtraukuma Rīgā atkal notiks praida gājiens. Turklāt šogad Rīgas praids norisināsies arī kā daļa no Kijivas praida. Šī gada devīze – "līdz mēs visi būsim brīvi." Sākot no šodienas līdz pat nedēļas beigām notiks 40 dažādi pasākumi. 

Paceļot varavīksnes krāsas karogu Kaņepes kultūras centra pagalmā, atklāta praida nedēļa. Šogad aprit trīsdesmit gadu kopš Latvijā atcelta kriminālatbildība par homoseksuālām attiecībām. Kaspars Zālītis, kas ir viens no praida organizatoriem, norāda – pašlaik tiesa atzinusi trīs viendzimuma pāru ģimenes, taču tuvāko nedēļu laikā šis skaitlis turpinās pieaugt.

"Mums bieži prasa, cik daudz ir šīs viendzimuma ģimenes, bet mēs nevaram pateikt, cik daudz šīs viendzimuma ģimenes ir, jo likuma priekšā viņas nekad nav bijušas redzamas," stāstīja "Riga Pride" līdzpriekšsēdētājs Kaspars Zālītis.

Advokāts Lauris Liepa, kurš viendzimuma pāru ģimeņu juridiskajai palīdzības jautājumos darbojas bez atlīdzības, norādīja, ka viņa draugu lokā ir cilvēki, kurus šis jautājums skar personiski.

Liepa norādīja – pēdējo divu paaudžu laikā sabiedrība piedzīvojusi grandiozu lēcienu izpratnē par seksuālo minoritāšu jautājumiem, sākot no pilnīga tabu cilvēku sarunās.

"Mēs esam tādā vēsturiskā lūzuma brīdī. Un kas ir īpaši svarīgi, ka, skatoties uz šo neizlēmību, kādā Civilās savienības likums tiek pieņemts, tiesas ir savā ziņā pārņēmušas karogu, tiesas ir teikušas, ka šis jautājums nav tik daudz tiesību politisks, cik tas ir individuālu tiesību jautājums," teica Liepa.

Neiecietībai pret mazāk aizsargātām sabiedrības grupām ir cena. Par homofobijas ietekmi uz tautsaimniecību plānots runāt vienā no praida nedēļas konferencēm. Kopumā praida nedēļā tiek organizēti 40 pasākumi, no kuriem kā kulminācija būs gājiens un koncerts, kas plānoti sestdien, 18. jūnijā.

"Praidā mēs iesim par brīvību, kas ir lielākā vērtība un kas ir jāsargā," teica "Riga Pride" līdzpriekšsēdētāja Kristīne Garina.

Praida pasākumus sola sargāt arī Valsts policija.

"Izmantosim arī tehniskos līdzekļus un arī monitorēsim apkārtni, kurā notiek šie pasākumi ar nolūku savlaicīgi identificēt iespējamos pārkāpējus un, protams, arī attiecīgi pēc tam izvērtēt un saukt pie atbildības," teica Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis.

Valsts policijā norādīja, ka īpaši šonedēļ tiek uzraudzīta arī virtuālā vide, lai pie atbildības varētu saukt arī naida runas paudējus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti