Atklāj renovēto operāciju bloku Austrumu slimnīcā

Renovēto operāciju bloku piektdien atklāj Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, un tas ir Baltijā lielākais operatīvās ķirurģijas centrs. Telpu renovēšanas darbi uzsākti 2011.gadā nogalē un kopš šodienas tos varēs izmantot gan ārsti, gan pacienti.

Kopumā renovētas 22 zāles 7000 kvadrātmetru platībā un iepirktas jaunas medicīnas iekārtas. Tādējādi Austrumu slimnīca lēš, ka gadā varēs veikt aptuveni 20 000 plānveida operāciju.

''Šobrīd ir rekonstruēts bloks - ne tikai pārbūvētu telpu izpratnē, bet arī ar jaunām iekārtām, aprīkojumu. Vēl svarīgāk, ka ir jauna mūsdienīga domāšana, mūsdienīga attieksme pret veselības aprūpi, izpratne, jo ir ievērots tas, ka ir pastiprināta pacientu drošība, komforts. Šobrīd ir renovētas 22 zāles, maksimālā jauda, ko mēs varētu sasniegt, ir 20 000 plānveida operāciju gadā pret 13 000, tātad kāpinot savu kapacitāti pusotru reizi. Darbs aizsākās principā 2011.gada oktobrī, un tas bija Eiropas projekts. Bija gan Eiropas finansējums, gan valsts galvotais finansējums, un tika renovēti 7000 kvadrātmetri,'' stāsta slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga.

Vecajā Gaiļezera slimnīcas operāciju blokā nopietni remontdarbi nebija veikti kopš 1979.gada, telpas un to infrastruktūra bija novecojušas un neatbilda mūsdienu prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti