Dienas ziņas

Satiec savu meistaru Rēzeknes novadā

Dienas ziņas

Pazudusi Baltkrievijas opozīcijas līdere Marija Koļesņikova

Atklāj piemiņas vietu Latvijas valsts dibinātājiem un atjaunotājiem

Atklāj piemiņas vietu Latvijas valsts dibinātājiem un atjaunotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Likteņdārzā oficiāli atklāta piemiņas vieta Latvijas valsts dibinātājiem un neatkarības atjaunotājiem. Neatkarības deklarācijas pieņemšanai šogad aprit 30.gadadiena un piemiņas vietu bija plānots atklāt 4.maijā, taču vīrusa pandēmijas un ar to saistīto pulcēšanās ierobežojumu dēļ šajā pavasarī to nācās atlikt.

Jaunā piemiņas vieta Likteņdārzā iekārtota Draugu alejas sākumā. Atklāšanas ceremonijā klātesošos uzrunāja arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kas sacīja, ka tagad ar lielāku laika atkāpi vēl labāk saprotams, cik svarīga tolaik bija katra atsevišķā cilvēka izšķiršanās. Pasākumā piedalījās arī bijušie Augstākās padomes deputāti, kuri balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

"Līdz ar jaunās piemiņas vietas izveidi Likteņdārzs kļuvis par vienīgo vietu Latvijā, kur vienuviet godināti gan Latvijas Tautas padomes locekļi, kuri 1918.gada 18.novembrī pasludināja Latviju par patstāvīgu, neatkarīgu un demokrātisku republiku, gan Augstākās padomes deputāti, kuri pieņēma Latvijas neatkarības deklarāciju 1990.gada 4.maijā. Apliecinot mūžīgu pateicību šiem cilvēkiem, viņu vārdi ir iegravēti uz plāksnēm piemiņas vietā," teica "4.maija Deklarācijas klubs" prezidente Velta Čebotarenoka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti