Dienas ziņas

Arī Latgales skolas iesaistās skolu aprobācijā

Dienas ziņas

Siguldā popularitāti iekarojis “zaļais tirdziņš”

Atklāj piemiņas plāksni pulkvedim A.Zeltiņam

Atklāj piemiņas plāksni pulkvedim Ansim Zeltiņam

Turpmāk pie Vecpiebalgas vidusskolas allaž būs norāde, ka šī ir pulkveža Anša Zeltiņa dzimtā puse. Zeltiņš savulaik bijis ceturtā Vidzemes latviešu strēlnieku pulka komandieris. Dienesta laikā saņēmis apbalvojumus par kaujām 1916. un 1917.gadā. 

Tagad ar pulkveža dēla un fonda “Lāčplēsis” gādību pie Vecpiebalgas skolas, kuru savulaik beidzis Ansis Zeltiņš, piestiprināta piemiņas plāksne varonīgajam Latvijas brīvības cīnītājam.  

Ansis Zeltiņš dzimis 1863.gadā, pēc Vecpiebalgas draudzes skolas beigšanas iestājies Viļņas karaskolā, pēc tam dienējis Krievijā, cara armijā un uzdienējies līdz pulkveža pakāpei, kas tolaik bijis ļoti prestižs sasniegums.

Namejs Zeltiņš nāca pasaulē, kad viņa tēvam bija jau 72 gadi. Tad jau Ansis Zeltiņš pēc atgriešanās no Krievijas bija paspējis kļūt par 4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulka pulkvedi, saņemt Lāčplēša kara ordeni par cīņām 1916. tajā un 1917. gadā. Pulkveža dēls atzīst – šāda goda izrādīšana tēvam šķitusi pašsaprotama.  

Fonds “Lāčplēsis”, kas arī līdzdarbojās piemiņas plāksnes uzstādīšanā, dibināts 1986.gadā un veic dažādas ar latviešu karavīru piemiņas iemūžināšanu saistītas aktivitātes, arī nodibinājuši savu Lāčplēša goda zīmi.

Ansis Zeltiņš miris 1942. gadā un apglabāts Rīgas Brāļu kapos.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti