Atklāj noziedzīgas grupas, kas vervējušas sievietes fiktīvām laulībām (papildināts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Valsts policija atklājusi divas organizētas noziedzīgas grupas, kas nodarbojās ar sieviešu vervēšanu fiktīvām laulībām. Vairākos gadījumos notikusi arī cilvēktirdzniecība. Noziedzīgo grupu dalībnieki ir gan Latvijas pilsoņi, gan arī ārvalstnieki. Biedrība „Patvērums „Drošā māja”” atzīst, ka fiktīvo laulību piedāvātāji sociālajos tīklos kļūst arvien drošāki.

Par velti siers ir tikai slazdā - to Valsts policija atgādina sievietēm, kuras varbūt tieši šobrīd apsver piedāvājumu iesaistīties fiktīvās laulībās. Veicot izmeklēšanu divos nesen sāktos kriminālprocesos, atklājās, ka sieviešu vervēšana fiktīvām laulībām vairākos gadījumos pāraugusi cilvēktirdzniecībā.

„Meitenes vēlāk tika izvietotas šaurās telpās, vienā vai divās istabiņās, kur viņas bija vairākas. Bija gadījumi, kad dzīvoja kopā ar šiem ārvalstniekiem, tika iespaidotas un izvarotas,” stāsta Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes trešās nodaļas priekšnieks Armands Lubarts.

Šajās divās lietās atklājās, ka fiktīvie līgavaiņi ir no Pakistānas, Indijas, Maurīcijas un Ēģiptes. Viņu mērķis bija iegūt uzturēšanās atļaujas Eiropas Savienībā un Šengenas zonā. Laulības ar Latvijas iedzīvotājām slēgtas Anglijā, Īrijā un Kiprā. Stāsta Lubarts:

„Izmeklēšanā noskaidrots personu tīkls, kas meklēja, vervēja sievietes pārsvarā sociālajos portālos vai caur draugu, paziņu loku.  Tika teikts, ka būs jāslēdz fiktīva laulība vai ar viltu, apmānu maldinātas par labi apmaksātu darbu ārvalstīs,” saka Lubarts.

No cietušajām sievietēm biedrības "Patvērums „Drošā māja”” vadītāja Sandra Zalcmane uzzinājusi, ka fiktīvo laulību piedāvātāji interneta vidē kļūst arvien drošāki.

Policija aizturējusi divas organizētas noziedznieku grupas. Par aizdomās turētajām atzītas 13 personas. Savukārt meklēšanā izsludināti divi Pakistānas iedzīvotāji. Divi no aizdomās turētajiem noziegumā līdzdarbojušies, atrodoties cietumā Latvijā . Lubarts arī norāda, ka fiktīvo laulību organizēšanā piedalījās gan vīrieši, gan arī sievietes:

„Šie organizatori arī ir meitenes, kas noslēgušas fiktīvās laulības pašas un tālāk fiktīvo vīru iespaidā meklē priekš draugiem, paziņām nākamās laulenes.”

Par laulībām sievietēm solīts samaksāt līdz pat diviem tūkstošiem eiro, taču naudas vietā daudzas sievietes saņēma rūgtu pieredzi. Piemēram, ja fiktīvo laulību laikā piedzimst bērns, fiktīvais laulātais var pretendēt uz saskarsmes tiesībām tāpat kā māte. Arī tad, ka bērna tēvs pat nav laulātais. Turklāt, pēc Lubarta teiktā, fiktīvais laulātais saskarsmes tiesības noteikti izmantos, jo tās būs kā beztermiņa vīza gan Eiropā, gan Šengenas zonā.

Turklāt policija arī brīdina, ka par fiktīvām laulībām mantkārīgā nolūkā draud reāla brīvības atņemšana ne tikai vervētājam, bet arī fiktīvajām līgavām. Jau tagad pret vairākām sievietēm, kas iesaistījās šajās shēmās, policija sākusi kriminālprocesus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti