Atklāj izstādi par mūsdienu Latvijas zinātniekiem

Piektdien, 4. janvārī, tirdzniecības centra "Riga Plaza" telpās tiks atklāta izstāde #ZinātneLatvijai. Izstādi jau otro gadu veido Izglītības un zinātnes ministrija, un, kā stāsta ministrijas pārstāve Laila Bekmane, tā veidota, lai cildinātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību. Izstādē varēs iepazīties ar 12 mūsdienu Latvijas zinātnieku sasniegumiem un tā būs skatāma līdz pat janvāra beigām.

Atklāj izstādi par mūsdienu Latvijas zinātniekiemRūdolfs Krieviņš

  Bekmane stāsta, ka izstāde būs interaktīva - apkopoti video stāsti uz 12 ekrāniem, kur ikviens interesents varēs noskatīties par zinātnieku un viņa nozari.

  "Katrs zinātnieks pārstāv citu jomu, un, kas vēl interesanti, viņš pārstāv arī katrs savu zinātnisko institūciju. Un mēs plānojām un veidojām to izstādi tā, lai viņa būtu visaptveroša un arī no dažādiem reģioniem. Tie ir 12 zinātnieki tāpēc, ka tas ir ciešā saistībā ar Latvijas zinātnes kalendāru, ko arī Izglītības un zinātnes ministrija ir radījusi kopā. Un attiecīgi katram zinātniekam ir viņa mēnesis. Viņš ir Latvijas zinātnes vēstnesis konkrētā mēnesī. Kas ir svarīgi, tie 12 zinātnieki ir izvēlēti, lai šī gada ietvaros arī popularizētu zinātni," teica Bekmane.

   

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti