Dienas ziņas

Akcija «Iesēj savu kvadrātmetru»

Dienas ziņas

Masku lietošanu kontrolēs pārvadātāji

Atklāj VADC Kurzemes filiāles izremontētās telpas

Atklāj Asinsdonoru centra Kurzemes filiāles izremontētās telpas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No otrdienas, 6. oktobra, darbu jaunā statusā sāk Liepājas reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļa, kas tagad ir Valsts asinsdonoru centra (VADC) Kurzemes filiāle. Mērķis ir atvieglot centra darbu, organizējot asins nodošanu un tālāko izmantošanu Latvijas slimnīcās. Filiāle arī sāk darbu izremontētās telpās, kas tapušas par Eiropas Savienības, valsts un Liepājas reģionālās slimnīcas līdzekļiem.

Otrdien Liepājas reģionālajā slimnīcā svinīgi atklāja VADC Kurzemes filiāles telpas, kas remontētas vairāk nekā gadu, un tā laikā asinsdonorus pieņēma pagaidu telpās.

Filiāles vadītāja Guna Zeme stāstīja, ka remonts asins sagatavošanas daļā nebija veikts gandrīz no Liepājas reģionālās slimnīcas atvēršanas pagājuša gadsimta astoņdesmitajiem gadiem, un tāpēc jau ilgi bija nepieciešamība pēc plašākām telpām ar daudz patīkamāku vidi donoriem, kā arī ērtāku pieeju asins sagatavošanas tehnoloģijām.

Līdztekus Asins sagatavošanas daļa pilnībā nonākusi zem VADC spārna kā filiāle. Tāda vēl ir tikai Latgalē.

Jaunais statuss padarīšot asins nodošanu brīvprātīgajiem daudz pieejamāku.

Līdz šim to slimnīcā varēja darīt trīs reizes nedēļā, bet tagad iespēja ziedot asinis būs četras dienas, atstājot ceturtdienu brīvu izbraukumiem ārpus pilsētas, kas jau līdz gada beigām ir gandrīz pilnībā saplānoti. Tāpat tikšot atvieglots mediķu darbs.

"Mums būs, kopā strādājot un izpildot visas Eiropas prasības atbilstoši kvalitātei, vieglāk dokumentāciju sakārtot un organizēt asins komponentu plūsmu," teica VADC direktore Egita Pole.

Viņa teica, ka Covid-19 pandēmijas laikā asinsdonoru skaits ir krities, jo īpaši ārkārtējās situācijas laikā – šā gada sākumā donoru skaits bija krities par 19,5% jeb 2583 donoriem, salīdzinot ar to pašu periodu 2019. gadā.

Šobrīd esot nepieciešamas visu grupu asinis, jo situācija valstī ir ļoti mainīga,

taču vidēji Latvijā, lai nodrošinātu stabilu asins krājumu, ir nepieciešami 100 donori dienā.

Viena no viņiem – Ilona – bija pirmā asins donore jaunajās Kurzemes filiāles telpās. Viņa ziedo asinis kopš 2007. gada un aicina cilvēkus nebaidīties to darīt arī Covid-19 laikā. "Nav jābaidās, jūs izdarāt ļoti labu darbu, un, ievērojot visus drošības pasākumus, nekāds risks nepastāv."

Personām pēc atgriešanās no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstības līmeni un uz kurām attiecināmas pašizolācijas prasības, pastāv aizliegums ziedot asinis 10 dienas. Tāpat cilvēki, kuri pārslimojuši Covid-19, drīkst kļūt par donoru tikai 28 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti