Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ogres tehnikums pārņem struktūrvienību Rankā

Atklāj arvien vairāk mēģinājumu ievest cigaretes

Atklāj arvien vairāk mēģinājumu ievest nelegālās cigaretes

Kaut arī pēdējo gadu pētījumi liecina, ka nelegālo cigarešu tirgus apjoms Baltijas valstīs mazinās, robežsardzē un muitā aizvien tiek konstatēti kontrabandistu mēģinājumi no Baltkrievijas un Krievijas lielos apjomos ievest tabakas izstrādājumus. Indras stacijā cigaretes nupat atrastas divos kravas vilcienos, un šoreiz līdztekus skenēšanas attēlu izpētei lieti noderēja robežsardzes darbinieka nojauta, kā arī dienesta suņa palīdzība, jo pirmo reizi cigaretes noslēptas ne tikai kravā, bet arī grūti pieejamā vietā – starp vilciena riteņu pāriem.

Likumpārkāpēju izdoma ir bagāta, un šajā reizē cigaretes iepakotas melnas krāsas audumā. Kravas vilciens Krāslavas novada Indras stacijā iebrauca no Baltkrievijas, un iepriekšminētie iepakojumi bija noslēpti oglēs. Tās rūpīgi rokot, atrasti vairāki desmiti cigarešu bloku. Meklējumos iesaistījās arī muitas kinologs ar dienesta suni, un cigaretes atrada zem vagoniem starp riteņu pāriem. Līdz šim tik grūti sasniedzamā vietā cigaretes vēl nebija slēptas. Kopskaitā no vilciena izņemti vairāk nekā 63 000 cigarešu.

Vidēji gadā Indras stacijā atklāj 125 līdzīgus gadījumus, taču šogad pirmajos trīs mēnešos cigaretes atrastas jau 45 reizes. Pērn lielākais atradums gan bija Silenē ar 16 miljoniem noslēptu cigarešu kravas mašīnā. "Latgales muitas kontroles punktu daļā, kas nosedz principā visu Krievijas un Baltkrievijas robežu, mēs esam pagājšgad aizturējuši 83 miljonus cigarešu. Tas ir, ja kravas mašīnās mērītu, tas ir 9-8 pilnas mašīnas," pauda VID muitas pārvaldes Pāternieku un Indras MKP virsuzraugs Jānis Dievapēds.

Muitas un valsts robežsardzes darbinieki uzsver, ka ar katru gadu atklāto gadījumu skaits palielinās. Te svarīga loma ir abu dienestu sadarbībai. Piemēram, Indrā no Baltkrievijas ik diennakti iebrauc 12 – 30 kravas vilcieni, un tos skenē modernas iekārtas, tomēr šajā reizē atklāt pārkāpumu izdevās, pateicoties robežsarga intuīcijai veicot vagonu kontroli. " Bija pēdas, pēc kurām viņš konstatēja, ka šajā vagonā bija iekāpis cilvēks," atzina  Pāternieku RKP priekšnieks Pjotrs Krukovskis.

Muita un robežsardze cieši sadarbojas arī ar Baltkrievijas amatpersonām. Ir operatīvā līnija, kur cits citu var brīdināt par aizdomām, tomēr tur vilcienu apskates iekārtas nav tik attīstītas kā Latvijā. Tuvākajā laikā muita tiksies ar dzelzceļa vadību, lai pārrunātu iespēju turpmāk aizdomas rosinošus vilciena sastāvus līdz to galamērķim pavadīt ar apsardzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt