Atklāj akadēmisko datu pārraides tīklu

Ceturtdien Rīgas Tehniskajā universitātē atklāj akadēmisko datu pārraides tīklu. Tas savienos Latvijas augstskolas un pētniecības centrus gan savā starpā, gan ar citām pētniecības institūcijām Eiropā un ļaus īsā laikā saņemt un sūtīt lielu daudzumu datu.

Tīkla izveides projekta kopējā summa ir 15 miljoni eiro, no kuras gandrīz visa nauda ir no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF).

''Piemēram, mums ir Ventspilī radioteleskops, kurš ir viens no radioteleskopiem pasaulē, kādu  nav tik daudz. Viņi tad var ieslēgties kopējā radioteleskopu tīklā un vienlaicīgi ar citiem teleskopiem datus izmantot, apstrādāt, pārraidīt, un tas viss notiek uzreiz. Nav tā, ka tu, pieņemsim, piereģistrē datus, sapako, sūti prom, tad tev viņi nāk atpakaļ. Tas viss var tikt vienlaicīgi darīts. Tie dati tajā pašā laikā, kad viņi tiek uztverti, viņi var tikt arī pārraidīti. Tas ļauj mums kā līdzvērtīgiem spēlētājiem iekļauties Eiropas pētniecības telpā,'' par jaunā datu pārraides tīkla ieguvumiem stāsta Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības departamenta direktore Agrita Kiopa.

Latvijā vienots akadēmiskais datu pārraides tīkls savienos maģistrālā datu pārraides tīkla piekļuves mezglus Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Salaspilī, Valmierā, Jelgavā, Liepājā un Ventspilī, nodrošinot partneru institūciju pieslēgšanu tīklam. Partnerinstitūciju pieslēgumi akadēmiskajam datu pārraides tīklam šajos piekļuves mezglos dos iespēju partneriem izmantot koplietošanas resursus un pakalpojumus, piekļūt starptautiskajiem akadēmiskajiem datu pārraides tīkliem.

Akadēmiskā datu pārraides tīkla atklāšanas pasākums notiks 24. septembrī plkst. 11.30 Rīgas Tehniskajā universitātē, Ķīpsalas ielā 6b, Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti