Atkārtoti vāc parakstus iniciatīvai par visu ģimeņu aizsardzību

Iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" atkārtoti sākta parakstu vākšana iniciatīvai par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību. 

Tā sākta, ņemot vērā Saeimas vairākuma lēmumu par Civilās savienības likumprojekta nepārņemšanu 14. Saeimā. Likumprojekts paredz ieviest jaunu veidu divu pilngadīgu personu kopdzīves juridiskai atzīšanai. Tas attiektos arī uz viendzimuma savienībām, kas raisa parlamentāriešu vairākuma iebildumus. 

Iepriekš Saeima arī noraidīja ar vairāk nekā 23 000 parakstiem virzītu līdzīgu iniciatīvu, tāpēc šoreiz atbalstītāju parakstu slieksnis paaugstināts, atzīmēja kustības "Dzīvesbiedri" vadītājs Kaspars Zālītis.

Kustības "Dzīvesbiedri" vadītājs Kaspars Zālītis par iniciatīvu
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

"Pats galvenais ir nodot arī politiķiem ziņu, ka sabiedrība ir gatava visu ģimeņu tiesiskai aizsardzībai. Tas, ka Saeimas deputāti izvēlas ignorēt šo jautājumu, nenozīmē, ka mēs apstāsimies. Gan tas, ka netika pārņemts Civilās savienības likums, kas bija viņu unikālā iespēja to apstiprināt un virzīties uz priekšu, gan tas, ka tika ignorēti šie 23 000 paraksti. Tas mūs, protams, motivēja iniciatīvu iesniegt atkal. Tā kā 23 000 nedzirdēja, tad šoreiz sākam ar 25 000," sacīja Zālītis.

KONTEKSTS:

13. Saeima divos lasījumos atbalstīja, bet galīgajā lasījumā nepieņēma Civilās savienības likumu, kas ļautu juridiski pie notāra nostiprināt divu pilngadīgu personu kopdzīvi – gan viendzimuma, gan pretējā dzimuma pāru. Pēc tam 14. Saeimas komisija noraidīja Civilās savienības likuma skatīšanu Saeimā. Tāpat tika noraidīta arī vairāk nekā 23 tūkstošu cilvēku "Manabalss.lv" iniciatīva par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību. "Progresīvie" norādīja, ka turpinās rosināt skatīt jautājumu.

2022. gada decembra vidū pēc "Progresīvo" rosinājuma 14. Saeima atkal lēma par Civilās savienības likuma pārņemšanu no iepriekšējā parlamenta sasaukuma, to noraidot. Civilās savienības likums paredz tiesisko aizsardzību visām ģimenēm – arī viendzimuma.

Likumdevējiem līdz 2022. gada gada vidum bija jānovērš Darba likumā noteiktā par atvaļinājumu tikai bērna tēvam neatbilstība Satversmei. Tā lēma Satversmes tiesa (ST), izskatot sievietes iesniegumu, kuras partnere nesaņēma pēc bērna piedzimšanas paredzēto atvaļinājumu. Tiesā uzsvēra, ka ģimene nav tikai laulībā balstīta savienība. Tādēļ valsts pienākums ir aizsargāt un atbalstīt arī viendzimuma partneru ģimenes. ST spriedums neskar laulības institūtu, kas definēts kā sievietes un vīrieša savienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti