Atkārtoti par strīdīgajiem grozījumiem Imigrācijas likumā Saeima varētu spriest jūnija sākumā

Ceturtdien, 5.maijā, Saeima nolēma atkārtoti skatīt pretrunīgi vērtētos Imigrācijas likuma grozījumus, ar kuriem pārskatīta esošā termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtība ārvalstniekiem un kurus Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa bija nodevis parlamentam otrreizējai caurlūkošanai.

Priekšlikumus grozījumus, ko Saeima vērtēs atkārtoti, iespējams iesniegt līdz 17.maijam, savukārt 2.jūnijā paredzēts Saeimas sēdē grozījumus skatīt atkārtoti.

Iepriekš ar grozījumiem  Imigrācijas likumā Saeima paredzēja, ka, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju, ārzemniekam valsts budžetā būs jāsamaksā 5000 eiro. Valsts prezidents deputātiem pārmet, Saeima vienlaikus nav veikusi vairāku citu likuma normu papildināšanu un pārstrādi, kas būtu nepieciešama, lai iecere par maksājuma iekasēšanu, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju, būtu īstenojama.

Piemēram, likumā nav noteikta valsts pamatbudžeta programma, kurā ieskaitāmi ārzemnieku veiktie maksājumi 5000 eiro apmērā par atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanu. Tāpat nav paredzētas Ministru kabineta tiesības apturēt atkārtotu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu valsts drošības vai valsts ekonomiskās attīstības interesēs.

“Prezidents norāda uz to, ka šis priekšlikums – Zaļo un zemnieku savienības deputāta [Edgara] Putras iesniegtais priekšlikums – nav saskaņots  ar septiņām citām normām likumā, jo tik atbalstīts trešajā lasījumā jau plenārsēdē. Komisija to nebija atbalstījusi,” skaidro Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”).

Līdz ar to komisija lūgs Saeimas Juridiskajam birojam precizēt minētās septiņas normas, kas iepriekš nebija saskaņotas. Tāpat dots laiks līdz 17.maijam deputātiem iesniegt priekšlikumus. “Priekšlikumi var būt dažādi, tajā skaitā vispār izslēgt šo normu, kas radīja pretrunas, kāpēc prezidents atgrieza Imigrācijas likumu otrreizējai caurlūkošanai. Noteikti arī nevalstiskās organizācijas piedalīsies. Tad arī redzēsim,” norādīja Latkovskis.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt