Panorāma

Ūdeles tomēr neiznīcinās

Panorāma

Startē labdarības maratons "Dod pieci!"

500 Covid-19 pacienti saņēmuši rehabilitāciju Vaivaros

Atkarīgi no skābekļa aparāta un bieži piekalti gultai. «Vaivaros» 500 pacienti ārstējuši «garo» Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kopumā nepilnu divu gadu laikā, kopš Latvijā nonākusi vīrusa izraisītā slimība Covid-19, inficēšanās ar vīrusu apstiprināta vairāk nekā ceturtdaļmiljonam iedzīvotāju. Slimnīcās ārstējušies gandrīz 23 tūkstoši pacientu. Un daudziem no viņiem ar izrakstīšanos no slimnīcas nekas nebeidzās – priekšā bija vēl gara rehabilitācija.

Keramiķe Marija Saikovska no Daugavpils ar Covid-19 saslima oktobrī. Pirmais inficējies vīrs, vēlāk viņa. Gandrīz divus mēnešus ārstējusies Daugavpils slimnīcā. Tagad rehabilitācijas centrā “Vaivari” viņai jāmācās gan iztikt bez skābekļa atbalsta, gan sēdēt un staigāt.

“Pārslimoju nedēļas laikā, bet kundzi nācās aizsūtīt uz slimnīcu, un tur sākās problēmas. Varētu jau braukt uz mājām, bet te ir katru dienu jauni vingrinājumi, šeit ir speciālisti,” pastāstīja Marijas vīrs Jānis Saikovskis.

Rehabilitācijas centrā nonāk vissmagākie Covid-19 pacienti ar izteiktiem funkcionēšanas traucējumiem. Tie ir pacienti, kas atkarīgi no skābekļa aparāta un bieži vien piekalti gultai.

“Pēc kovida slimniekiem rehabilitācija ir izaicinājums. Izaicinājumu sagādā slodzes dozēšana, un 80 procentiem ir demences pazīmes,” atklāja centra “Vaivari” fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārste Inese Svikliņa.

Demences pazīmes pēc slimošanas var būt arī gados jauniem pacientiem. Bet labā ziņa – tās ar laiku pazūd.

Pacienti “Vaivaros” ārstējas no 10 dienām līdz pat četrām vai sešām nedēļām. Nodaļā ir 30 gultas, un jau februārī būs jauna nodaļa ar 25 gultām Covid-19 pacientiem.

“Mēs ņemam no visas Latvijas, un ārstiem šis ceļš ir zināms,” piebilda Svikliņa.

Ārsti aicina pēc slimošanas ar Covid-19 nesteigties ar atgriešanos darbā. Noguris cilvēks nevar daudz un ilgstoši strādāt. Tas ietekmē viņa domāšanas spējas, darba spējas un atmiņu. Var paiet vairākas nedēļas, kamēr šīs funkcijas uzlabosies.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti